Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Predseda strany SKOK! Juraj Mišškov SITA / Marko Erd
30. novembra 2015 11:46 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Miškov: Minister je nahraditeľný, sestry nie

Podľa predsedu strany SKOK! Juraja Miškova je v zdravotníctve peňazí dosť, no veľká časť z nich sa rozkradne alebo neefektívne minie.

Predseda strany SKOK! Juraj Miškov sa verejne ospravedlňuje všetkým zdravotným sestrám a ďalšiemu zdravotníckemu personálu za vyjadrenia ministra zdravotníctva Viliama Čisláka (nominant Smer-SD).

„Pán minister a celá vláda si zrejme vôbec neuvedomujú, akú dôležitú prácu vykonávajú zdravotné sestry, sanitári, opatrovateľky a opatrovatelia, a ďalší zdravotnícky personál,“ konštatoval.

Miškov si vie predstaviť, že by ministerstvo fungovalo bez ministra na čele. „Ešte by sme aj ušetrili. Ale ani ja, ani nikto normálny si nedokáže predstaviť, že by nemocnice mohli fungovať bez sestričiek či školy bez učiteľov – čo sú všetko profesie, o ktorých vláda opakovane dokazuje, že si ich neváži,“ poznamenal predseda strany.

Strana SKOK! podporuje požiadavky sestier, hoci si uvedomuje, že rozpočet je napätý a nie je bezodný. Podľa Miškova je však v zdravotníctve peňazí dosť, no veľká časť z nich sa rozkradne alebo neefektívne minie.

„O tom, že štvrtina až polovica peňazí v zdravotníctve skončí rozkradnutá, hovoria experti zo sektora, nie ja. Ak by sme hovorili len o najnižšom odhade kradnutia v zdravotníctve, tak je peňazí dosť na zvýšenie platov pre sestry, aj pre lekárov, a ešte by sa mohli znížiť odvody pre zamestnancov. Zdravotníctvo na Slovensku ovládla mafia, sestry, pacienti a lekári sú pre nich na poslednom mieste. Aby sa to zmenilo, minister vôbec nemusí byť expert – stačí, aby odpolitizoval riadenie a nekradol,“ zdôraznil Miškov.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X