Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ministerstvo zdravotníctva má dvoch štátnych tajomníkov

MZ SR
SITA / Michal Burza

Stali sa nimi Andrea Kalavská a Stanislav Špánik

AKTUALIZOVANÉ: Ministerstvo zdravotníctva bude mať hneď dvoch štátnych tajomníkov. Stali sa nimi Stanislav Špánik a Andrea Kalavská. Rozhodla o tom v stredu na svojom rokovaní Vláda SR.

Minulý týždeň kabinet rokovanie o tomto bode prerušil. V tom čase bol iba jeden kandidát, Stanislav Špánik.

Vláda tiež odvolala z funkcie doterajšieho štátneho tajomníka rezortu zdravotníctva Maria Miklošiho.

„Pre mňa ako ministra zdravotníctva je pacient na prvom mieste. Profesor Špánik a docentka Kalavská sú uznávanými autoritami a som presvedčený, že významnou mierou prispejú k navráteniu dôvery pacientov v naše zdravotníctvo a takisto k profesionálnemu a korektnému dialógu so všetkými stavovskými organizáciami a pracovníkmi v sektore zdravotníctva,“ povedal minister Tomáš Drucker.

doc. MUDr. Andrea Kalavská, PhD., MHA sa narodila v roku 1977. Pôsobí ako lekárka na I. Internej klinike SZU Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre a na Poliklinike cudzokrajných chorôb. Zároveň je vysokoškolskou pedagogičkou na Lekárskej fakulte SZU v Bratislave a na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce Bratislava.

Štúdium medicíny absolvovala na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, titul PHD. v odbore verejné zdravotníctvo získala v roku 2005 na Trnavskej univerzite, FZaSP. Neskôr absolvovala špecializačné skúšky v odboroch vnútorné choroby a tropická medicína na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave, docentúru a titul MHA získala na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce.

V roku 2003 začala pracovať na Internej klinike Fakultnej nemocnice s poliklinikou Trnava. Ako lekárka pôsobila v rámci projektov aj v zahraničí, v krajinách ako Južný Sudán, Kambodža, Haiti či Kirgizsko. Docentka Kalavská má za sebou bohatú publikačnú a prednáškovú činnosť doma aj v zahraničí.

prof. MUDr. Stanislav Špánik, CSc. sa narodil v roku 1959. Pôsobí ako prednosta Internej – onkologickej kliniky Onkologického ústavu sv. Alžbety v Bratislave a je hlavným odborníkom MZ SR pre klinickú onkológiu.

Štúdium medicíny začal na Lekárskej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe a v roku 1984 ukončil na Lekárskej fakulte UK Bratislava. Následne získal v roku 1987 prvostupňovú atestáciu z internej medicíny, v roku 1991 atestáciu z hematológie a transfuziológie a v roku 1994 atestáciu z klinickej onkológie.

V roku 1984 nastúpil na hematologicko-transfúzne oddelenie a chemoterapeutické oddelenie Ústavu klinickej onkológie v Bratislave, od roku 1990 pôsobil na Internom oddelení a neskôr Internej klinike Národného onkologického ústavu. Od roku 1996 pôsobí v Onkologickom ústave sv. Alžbety v Bratislave, najskôr ako primár a v súčasnosti ako prednosta Internej – onkologickej kliniky.

V roku 1996 získal docentúru z verejného zdravotníctva – epidemiológie infekčných chorôb a v roku 2002 obhájil profesúru z verejného zdravotníctva na Trnavskej univerzite. Profesor Špánik má za sebou bohatú publikačnú a vedeckovýskumnú činnosť, absolvoval viacero vzdelávacích pobytov v USA, je aktívny v pedagogickej činnosti a je takisto členom mnohých odborných organizácií.

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 13. apríla 2016 14:15Zdroj SITA, vZdravotnictve.sk

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X