Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ehealth_sum.jpg
Foto: Pixabay.com
28. júla 2016 10:04 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Ministerstvo zdravotníctva hľadá riaditeľa pre NCZI

Žiadosť o účasť na výberovom konaní spolu s požadovanými dokladmi môžu záujemcovia posielať do 16. augusta.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR vyhlásilo výberové konanie na post riaditeľa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) so sídlom v Bratislave. Oznam zverejnil rezort na svojej webovej stránke.

Od uchádzačov požaduje vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, odbornú prax päť rokov (po ukončení VŠ druhého stupňa), občiansku a morálnu bezúhonnosť. Podmienkou je aj vypracovanie projektu stratégie rozvoja organizácie.

Ministerstvo požaduje aj znalosť špecifík manažmentu, zdravotníckej legislatívy a iných všeobecne záväzných právnych predpisov, skúsenosti so stredným alebo vrcholovým manažmentom v oblasti informačných technológií, znalosť cudzieho jazyka je vítaná.

Žiadosť o účasť na výberovom konaní spolu s požadovanými dokladmi môžu záujemcovia posielať do 16. augusta.

Národné centrum zdravotníckych informácií je štátna príspevková organizácia, ktorej zriaďovateľom je Ministerstvo zdravotníctva SR. Centrum vykonáva úlohy v oblasti informatizácie zdravotníctva, správy národného zdravotníckeho informatizačného systému, štandardizácie zdravotníckej informatiky, ale aj zdravotníckej štatistiky.

V rámci svojej činnosti spolupracuje s inštitúciami ako Štatistický úrad SR, Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, Úrad verejného zdravotníctva, Štátny ústav pre kontrolu liečiv, ústavy SAV, poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, zdravotnícke profesijné a stavovské organizácie, zdravotné poisťovne a lekárske fakulty.

Súčasným riaditeľom NCZI je Peter Blaškovitš. Vo funkcii v apríli nahradil Igora Serváčka, ktorý bol vo funkcii necelé dva mesiace. Minister zdravotníctva Tomáš Drucker ho odvolal krátko po svojom nástupe do funkcie.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X