Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Andrea Kalavská
Foto: SITA/ Marko Erd
15. mája 2018 15:59 Zdravotníctvo od mevZdravotnictve.sk

Ministerka sa stretla s martinskými medikmi

Mladí ľudia musia mať víziu, vidieť vo svojej krajine budúcnosť a cítiť zároveň hrdosť pomôcť posúvať veci vpred. Na Jesseniovej lekárskej fakulte v Martine sa na tom zhodli vrcholoví predstavitelia rezortov zdravotníctva, zahraničných vecí, ako aj vedenie lekárskej fakulty.

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská vyzdvihla dôležitosť študentov pre krajinu a ich následné nenahraditeľné miesto v profesionálnej praxi. Zároveň im predostrela plány, ako aj víziu ďalšieho budovania zdravotníctva.

Stretnutie na pôde fakulty bolo jedno zo série regionálnych podujatí „MYSMEEU“. Cieľom tohto projektu je zvýšiť povedomie verejnosti o členstve v Európskej únii.

Ministerka nabádala študentov ostať na Slovensku

„Postupne systematickými krokmi sa snažíme vytvoriť také podmienky pre mladých ľudí, aby chceli zostať pracovať na Slovensku,“ povedala Kalavská.

„Myslím si, že okrem našej snahy je zároveň takisto dôležité vnútorné presvedčenie, že náš život nie je založený na tom, kde je niečo lepšie, kvalitnejšie a kde sa dá viac zarobiť, ale ľudia by mali mať vo svojom vnútri aj zodpovednosť sami za seba, za svoju krajinu v ktorej sa narodili a mali by chcieť prispieť k zlepšeniu podmienok na život pre ľudí v nej,“ uviedla.

Každý je podľa nej zodpovedný sám za seba a každý svojím dielom môže pomôcť k tomu, aby sa naša krajina a ľudia v nej mali lepšie. „Ako ministerka zdravotníctva sa budem snažiť, aby podmienky v našich zdravotníckych zariadeniach boli čo najlepšie a aby boli motivujúce pre našich študentov medicíny zostať pracovať na Slovensku,“ sľúbila Kalavská.

„Nech je pre vás medicína poslaním“

Vstupom do Európskej únie sa Slovensku otvorili aj možnosti využívanie prostriedkov z eurofondov na modernizáciu slovenských nemocníc. Aktuálne môžu čerpať takmer 150 miliónov eur.

„Primárnym cieľom podpory zo štrukturálnych fondov je skvalitniť podmienky v nemocniciach, aby  mohli poskytovať zdravotnú starostlivosť  pacientom v požadovanej kvalite  a rozsahu. Investície preto smerujú najmä do rekonštrukcie a modernizácie,“ priblížila šéfka rezortu.

„Tém, s ktorými sa študenti tejto fakulty, nielen počas štúdia, ale aj samotnej praxe budú stretávať, je veľmi veľa, pretože dynamika vývoja v medicíne je výrazná a vyžaduje si neustále vzdelávanie a štúdium nových informácií. Prajem vám, aby medicína bola pre vás poslaním a aby sa vaše odhodlanie a snaha následne prejavili v kvalitnom poskytovaní zdravotnej starostlivosti, ktorú si pacienti na Slovensku zaslúžia,“ uzavrela Kalavská.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X