Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Svetový deň darcov krvi
Foto: SITA / Marek Mrviš
14. júna 2016 15:09 Ostatné od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker daroval krv

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker v utorok v dopoludňajších hodinách daroval krv na pracovisku Národnej transfúznej služby (NTS) na bratislavských Kramároch.

„Nebolo to prvýkrát, čo som daroval krv. Darcom som bol už aj v minulosti. Som rád, že som mohol svojou kvapkou prispieť aj teraz,“ uviedol po odbere Drucker.

Minister zdravotníctva pri odbere krvi
MZ SR

Pre darcovstvo sa rozhodol pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi. Na Slovensku záštitu nad jeho oslavami prevzal práve minister zdravotníctva. NTS pripravila na všetkých svojich odberových pracoviskách po celom Slovensku „Deň otvorených dverí“.

Mottom tohtoročného Svetového dňa darcov krvi je „Krv náš všetkých spája.“ Cieľom je ľudí informovať o dôležitosti darcovstva krvi a viesť ich k tomu, aby nezabúdali na tento život zachraňujúci skutok. Aj preto je podtitulom kampane „Tvoja krv zachránila môj život. Podeľ sa o život – daruj krv.“

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X