Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Viliam Čislák SITA/Robert Tappert
13. októbra 2015 15:01 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Minister Čislák víta rekonštrukciu interného oddelenia vo FNsP Žilina

Minister zdravotníctva Viliam Čislák navštívil 13. októbra tohto roka Fakultnú nemocnicu s poliklinikou Žilina, kde sa oboznámil s priebehom rekonštrukčných prác interného oddelenia.

Ako informoval hovorca rezortu Peter Bubla, Minister Čislák privítal informáciu o tom, že súčasné vedenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline pristúpilo k rekonštrukcii a modernizácii tohto monobloku, pretože úzko súvisí so zabezpečením zdravotnej starostlivosti pacientom FNsP Žilina. Vláda SR v minulom roku schválila dotáciu vo výške 590 tisíc eur práve na riešenie havarijného stavu interného oddelenia.

„Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina je dnes stavebný ruch a verím, že v stanovenom termíne budú  pacienti konečne v nových, zmodernizovaných priestoroch, ktoré určite privítajú aj zdravotnícki pracovníci. Ak všetko pôjde podľa harmonogramu – bude to vlastne vianočný darček,“ zdôraznil minister Čislák.

V novom roku tak pacienti budú môcť podľa šéfa rezortu absolvovať diagnostiku a terapiu vo vynovených, hygienických priestoroch, ktoré sú adekvátne pre fakultnú nemocnicu.

Prvý víťaz verejnej súťaže odstúpil od realizácie rekonštrukčných prác ešte pred uzatvorením zmluvy. „Rýchly a efektívny bol ďalší výber dodávateľa stavby, zatiaľ čo v klasickom verejnom obstarávaní sa nepodarilo vybrať dodávateľa ani za pol roka, v druhom prípade bol použitý postup zadávania zákazky prostredníctvom elektronického trhoviska a táto metóda sa ukázala ako efektívna,“ informoval Bubla. Kým u zrušeného uchádzača cena ponuky predstavovala 580 065, 56 eur, nový zhotoviteľ ju dokáže uskutočniť za 552 tisíc eur.

Zmluva bola uzatvorená koncom septembra a v súčasnosti sa uskutočňujú stavebné práce, aktuálne ide o opravy balkónov a búracie práce v exteriéroch. „Dnes môžeme konštatovať, že vo FNsP Žilina sa rekonštruuje, rátame s opravou balkónov, zábradlí, výmenou okien, obnovou priestorov interného oddelenia, vrátane úprav vnútorných rozvodov i povrchov, ako aj s výmenou sanitárnych zariaďovacích predmetov. Práce majú byť ukončené do konca decembra tohto roka a verím, že budú pokračovať v takom svižnom tempe, ako sa začali,“ informoval riaditeľ FNsP Žilina Ivan Mačuga.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X