Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Minister Čislák víta rekonštrukciu interného oddelenia vo FNsP Žilina

Viliam Čislák SITA/Robert Tappert

Minister zdravotníctva Viliam Čislák navštívil 13. októbra tohto roka Fakultnú nemocnicu s poliklinikou Žilina, kde sa oboznámil s priebehom rekonštrukčných prác interného oddelenia.

Ako informoval hovorca rezortu Peter Bubla, Minister Čislák privítal informáciu o tom, že súčasné vedenie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline pristúpilo k rekonštrukcii a modernizácii tohto monobloku, pretože úzko súvisí so zabezpečením zdravotnej starostlivosti pacientom FNsP Žilina. Vláda SR v minulom roku schválila dotáciu vo výške 590 tisíc eur práve na riešenie havarijného stavu interného oddelenia.

„Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina je dnes stavebný ruch a verím, že v stanovenom termíne budú  pacienti konečne v nových, zmodernizovaných priestoroch, ktoré určite privítajú aj zdravotnícki pracovníci. Ak všetko pôjde podľa harmonogramu – bude to vlastne vianočný darček,“ zdôraznil minister Čislák.

V novom roku tak pacienti budú môcť podľa šéfa rezortu absolvovať diagnostiku a terapiu vo vynovených, hygienických priestoroch, ktoré sú adekvátne pre fakultnú nemocnicu.

Prvý víťaz verejnej súťaže odstúpil od realizácie rekonštrukčných prác ešte pred uzatvorením zmluvy. „Rýchly a efektívny bol ďalší výber dodávateľa stavby, zatiaľ čo v klasickom verejnom obstarávaní sa nepodarilo vybrať dodávateľa ani za pol roka, v druhom prípade bol použitý postup zadávania zákazky prostredníctvom elektronického trhoviska a táto metóda sa ukázala ako efektívna,“ informoval Bubla. Kým u zrušeného uchádzača cena ponuky predstavovala 580 065, 56 eur, nový zhotoviteľ ju dokáže uskutočniť za 552 tisíc eur.

Zmluva bola uzatvorená koncom septembra a v súčasnosti sa uskutočňujú stavebné práce, aktuálne ide o opravy balkónov a búracie práce v exteriéroch. „Dnes môžeme konštatovať, že vo FNsP Žilina sa rekonštruuje, rátame s opravou balkónov, zábradlí, výmenou okien, obnovou priestorov interného oddelenia, vrátane úprav vnútorných rozvodov i povrchov, ako aj s výmenou sanitárnych zariaďovacích predmetov. Práce majú byť ukončené do konca decembra tohto roka a verím, že budú pokračovať v takom svižnom tempe, ako sa začali,“ informoval riaditeľ FNsP Žilina Ivan Mačuga.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 13. októbra 2015 15:01

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...