Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8.jpg
Viliam Čislák SITA / Robert Tappert
8. októbra 2015 17:48 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Minister Čislák odmieta kritiku KDH

Šéf rezortu zdravotníctva Viliam Čislák označil kritiku zo strany opozičných poslancov KDH za klamlivú.

Minister zdravotníctva Viliam Čislák odmieta obvinenia opozičných poslancov z KDH, ktorí vo štvrtok vyzvali premiéra Roberta Fica, aby ministra odvolal z funkcie. Minister o tom informoval médiá na brífingu, ktorý zvolal v prešovskej fakultnej nemocnici. Novinári priestor na prípadné otázky nedostali. Minister označil vo svojom stanovisku vyjadrenia zo strany poslancov KDH, kritizujúcich transparentnosť v zdravotníctve, za klamlivé. Pripomenul pritom hneď niekoľko káuz z čias, keď bol ministrom zdravotníctva súčasný poslanec strany Ivan Uhliarik.

Rezort pod jeho vedením podľa ministra naopak zaviedol vo všetkých nemocniciach v správe ministerstva protikorupčné linky a naštartoval projekt otvorenej transparentnej nemocnice, ktorý má prispieť k lepšej kontrole pri nakladaní s financiami. Minister spomenul tiež nové legislatívne pravidlá týkajúce sa spolupráce zdravotníkov a farmaceutických firiem.

Zariadenia v pôsobnosti MZ SR majú podľa Čisláka patriť medzi najaktívnejšie vo využívaní elektronického trhoviska. „Chcem zdôrazniť, aby sme sa nenechali zahltiť vyjadreniami opozičných politikov, lebo si treba uvedomiť, že je pred voľbami a ja si uvedomujem, že téma zdravotníctva bude stále citlivejšia. Ak niekto má pochybnosti, nech koná a podá podnet na orgány činné v trestnom konaní,“ uviedol Čislák. Bližšie podrobnosti ale minister neuviedol. Brífing opustil s tým, že prípadné otázky novinárov budú zodpovedané tlačovým oddelením MZ SR.

Podľa KDH by mal premiér odvolať Čisláka

Predstavitelia KDH vyzvali premiéra Roberta Fica, aby odvolal ministra zdravotníctva Viliama Čisláka z funkcie na základe toho, že nerealizuje opatrenia na ozdravenie rezortu a na boj s korupciou a klientelizmom. Upozornili na vysoký dlh nemocníc, nízky rozpočet pre zdravotníctvo na budúci rok i viaceré kauzy a neštandardné nákupy.

Vyčítajú mu, že nechce riešiť zvýšenie transparentnosti v zdravotníctve, či zastavenie tunelovania. „Slovenské zdravotníctvo je infikované korupciou a klientelizmom,“ povedal predseda strany Ján Figeľ. V prípade, že premiér konať nebude, KDH je rozhodnuté zbierať podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze o odvolaní ministra zdravotníctva.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X