Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Esenpe_07.jpg
Peter Visolajský Foto: SITA / Ján Slovák
6. februára 2016 15:29 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

LOZ: Premiér so sestrami nerokuje

Ani opozícia sa o občanov absolútne nezaujíma, hovorí Visolajský

Lekárske odborové združenie (LOZ) nerozumie, prečo si premiér Robert Fico po svojom verejnom sľube nepozval k sebe predstaviteľky zdravotných sestier aby sa riziková situácia v nemocniciach konečne vyriešila. Uvádza sa to vyhlásení LOZ, ktoré poskytol predseda združenie Peter Visolajský.

„Absolútne nerozumieme, že tak neurobil ani po tom, čo predstaviteľky sestier odpovedali na jeho výzvu pozitívne s malými korekciami. Začíname si myslieť, že výzva pána Roberta Fica nebola úprimná, a bola to iba mediálna hra politika. Upozorňujeme však na to, že hry politikov sa nedajú hrať v nemocniciach,“ zdôraznil Visolajský.

LOZ sa pozastavuje nad tým, že nemocnice sú už päť dní bez sestier, dva týždne sú učitelia v štrajku a opozícia potrebuje ešte dva dni na zbieranie podpisov pod mimoriadnu schôdzu. „Považujeme to za absolútny nezáujem o občanov aj zo strany opozície,“ vyhlásil Visolajský.

„Keďže si uvedomujeme závažnosť situácie v našich nemocniciach a možné výrazne negatívne následky z takéhoto neúctivého správania k zdravotným sestrám, z týchto dôvodov vyzývame opozíciu aby si konečne začala robiť svoju prácu, čiže začala vyvíjať účinný tlak na premiéra aby sestry prijal. Zároveň vyzývame Roberta Fica aby po tom, čo už sestry prijali jeho ponuku, aby naplnil svoj imidž džentlmena z osláv MDŽ a sestry prijal a konečne zabezpečil bezrizikový chod našich nemocníc,“ uzatvára vyhlásenie LOZ.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X