Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Oko.jpg
Foto: Pixabay.com
22. júla 2016 10:23 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

V Liptovskej nemocnici pribudne očný pavilón

Podľa projektovej dokumentácie si investícia vyžiada 1,3 milióna eur

V Liptovskej nemocnici MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši pribudne očný pavilón. Bude poskytovať jednodňovú chirurgiu.

„Vybudovanie jednodňovej zdravotnej starostlivosti v odbore oftalmológia je v štádiu prípravy verejného obstarávania na stavebné práce, materiálno-technické a prístrojové vybavenie. Stavebné práce sú plánované už tento rok,“ uviedla pre agentúru SITA riaditeľka nemocnice Ľudmila Pohančeníková.

V očnom pavilóne bude okrem už funkčnej verejnej lekárne i špecializovaná ambulantná starostlivosť v odbore vnútorné lekárstvo, kardiológia, či stomatológia.

Podľa projektovej dokumentácie si táto investícia vyžiada 1,3 milióna eur, pričom 300-tisíc vyčlenila vláda na svojom výjazdovom rokovaní v Ružomberku.

Zvyšné peniaze pôjdu z rozpočtu Žilinského samosprávneho kraja, v ktorého zriaďovateľskej pôsobnosti nemocnica je. „Obstarávaním môžeme získať ešte nižšiu cenu, a tým môžeme dovybaviť túto kliniku najmodernejšími prístrojmi, čo si tento región naozaj vyžaduje,“ doplnil predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár.

Prvé poschodie už zrekonštruovali

V budove bývalého hematologického a krčného pavilónu Liptovskej nemocnice sa podarilo zrekonštruovať prvé nadzemné podlažie.

„Druhá etapa obnovy pokračuje dokončením tohto poschodia, kde prebudujeme hlavný vstup do budovy, ktorý bude mať nové schodisko a rampu pre lôžka a imobilných pacientov,“ doplnila hovorkyňa kraja Lenka Záteková.

Na druhom nadzemnom podlaží komplexne zrekonštruujú rozvody vody, kanalizácie i elektroinštalácie. Vznikne tu operačná sála, ambulancie a pooperačná izba pre očné oddelenie.

Pribudne i prístavba, kde bude umiestnený lôžkový výťah a technické priestory. Súčasťou rekonštrukcie je tiež výmena okien v suteréne, oprava striech vrátane ich zateplenia a vybudovanie novej vzduchotechniky.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X