Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Liga proti rakovine vyzbierala na Deň narcisov vyše 900-tisíc eur

Narcis.jpg
Foto: Pixabay.com

Napriek zlému počasiu sa do 21. ročníka zbierky zapojilo vyše 16-tisíc dobrovoľníkov

Pri príležitosti 21. ročníka Dňa narcisov dobrovoľníci v uliciach vyzbierali 879-tisíc eur, celkový výnos zo zbierky predstavuje približne 924-tisíc eur.

„Predpokladáme, že práve nepriaznivé počasie malo vplyv na výšku výnosu zbierky, ktorá je v porovnaní s minulým ročníkom nižšia,“ uviedla na tlačovej konferencii Eva Kováčová, výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine.

Zbierka v uliciach je podľa nej pre Slovákov stále zaujímavá a ľudia ju radi podporia za každého počasia: „Je veľkou vzpruhou, že i v 21. ročníku zbierky sa potvrdilo, že narcis je kvetom nádeje, optimizmu a vyjadrenia spolupatričnosti.“

Deň narcisov sa tento rok uskutočnil v piatok 7. apríla. Napriek nepriaznivému počasiu sa do kampane zapojilo 777 spoluorganizátorov a v uliciach miest a obcí Slovenska pripínalo darcom narcisy takmer 16-tisíc dobrovoľníkov.

Výnos ešte spresnia

Tí do pokladničiek vyzbierali 879-tisíc eur, anonymné dary zaslané priamo na účet Dňa narcisov predstavovali ďalších deväťtisíc eur, predaj virtuálnych narcisov na portáli ZľavaDňa.sk priniesol viac než dvetisíc eur a prostredníctvom online platieb cez portál darujme.sk ľudia prispeli sumou 3,5-tisíc eur.

Výsledná suma 924-tisíc eur ešte nie je definitívna, predbežný súčet príspevkov z SMS správ predstavuje približne 30-tisíc eur a bude spresnený v júni.

Vyše 170-tisíc eur sa počas Dňa narcisov podarilo vyzbierať v Bratislave. Výnos v hlavnom meste Slovenska je takmer identický s tým minuloročným. Rovnako úspešná bola aj zbierka v Košiciach, kde sa podobne ako vlani podarilo získať vyše 52-tisíc eur.

Peniaze pôjdu na priamu pomoc

Výkonná riaditeľka organizácie Eva Kováčová na tlačovej konferencii poďakovala všetkým ľuďom, ktorí prispeli, dobrovoľníkom, 79 mediálnym partnerom a partnerom.

Vďaka výnosu zo Dňa narcisov Liga proti rakovine každoročne zastrešuje psychosociálne projekty, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám.

V Centrách pomoci v Bratislave, Martine a Košiciach nadácia denne pripravuje program a ponúka širokú škálu služieb, vrátane rehabilitácií, jazykových kurzov, prednášok a workshopov.

Časť financií zo zbierky je určená na priamu finančnú pomoc pacientom, ktorí sa v dôsledku ochorenia ocitli v hmotnej núdzi.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 18. mája 2017 13:00Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...