Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Recept.jpg
Foto: Pixabay.com
1. augusta 2016 8:24 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Lieky na recept vyberá v lekárni žilinskej nemocnice 90 percent ľudí

Cieľom otvorenia verejnej lekárne bolo skvalitniť služby pacientom, ale aj získať dodatočné finančné prostriedky pre nemocnicu.

Lieky na recept si vo verejnej lekárni Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline vyberá 90 percent klientov. „Prichádzajú sem pacienti nemocnice s receptami, doplnkový predaj je minimálny. Väčší výdaj na recept je podmienený i dobrou polohou,“ uviedla vedúca farmaceutka verejnej lekárne Daniela Mekiňová.

Pacienti nemocnice môžu služby lekárne na prízemí v budove polikliniky využívať už viac ako pol roka.

„Jedným z cieľov otvorenia verejnej lekárne bolo skvalitniť služby pacientom, ktorí navštívia nemocnicu, ale získať aj dodatočné finančné prostriedky pre nemocnicu,“ doplnil námestník riaditeľa pre zdravotnú starostlivosť žilinskej fakultnej nemocnice Roman Mráz.

Lekáreň od svojho otvorenia nie je v strate. Zisk, ktorý vyprodukuje, pôjde podľa Mráza späť do nemocnice. Manažment rozhodne, či bude smerovať do nákupu liekov, špeciálneho zdravotného materiálu, alebo prípadne do materiálno-technického a prístrojového vybavenia.

„Ambulantnú starostlivosť v nemocnici zabezpečuje 64 odborných ambulancií, preto je i viac výdajov liekov na recept. Pracuje tu šesť zamestnancov – traja farmaceuti, dve farmaceutické laborantky a jeden pomocný pracovník v zdravotníctve,“ dodal námestník.

Nemocnica zároveň prevádzkuje aj nemocničnú lekáreň pre potreby pacientov na lôžkových oddeleniach.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X