Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Levo_bartecko.jpg
Hokejista Ľuboš Bartečko v izbe, ktorá nesie jeho meno. Agel
21. decembra 2015 8:00 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Levočská nemocnica zrenovovala na detskom oddelení priestory

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny Agel, otvorila nové nadštandardné izby na detskom oddelení. Nadštandardne bola zrenovovaná aj spoločná chodba detského oddelenia, kde je nová kuchynská linka aj s elektrospotrebičmi. Informovala o tom hovorkyňa Agelu Marta Csergeová. 

Investícia na zveľadenie priestorov stála nemocnicu viac ako 25 tisíc eur, ktorú spolufinancovala aj Evanjelická cirkev augsburského vyznania v Levoči. Ako uviedol riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška, renovácia je len začiatkom plánu, podľa ktorého chcú v budúcnosti modernizovať aj ostatné izby na prízemí oddelenia a rozšíriť činnosť o detskú gastroenterológiu.

V rámci modernizácie pribudli oddeleniu štyri nadštandardné izby so samostatnými hygienickými zariadeniami, prebaľovacím pultom, vaničkou na kúpanie, TV, chladničkou. Izby sú zariadené detskou posteľou alebo postieľkou, posteľou pre sprevádzajúcu osobu, farebným nábytkom a samozrejmosťou je aj možnosť Wi-fi pripojenia na internet. Vymenili sa aj podlahové krytiny, dlažby, dvere a zaviedla sa elektroinštalácia, tepelná izolácia a vnútorná kanalizácia.

Všetky izby budú pomenované po slovenských športovcoch. „Dnes sme pomenovali jednu izbu po Ľubošovi Bartečkovi a ďalšiu izbu po Matúšovi Berovi, kde je na celých vchodových dverách každej izby ich fotka, vo vnútri sa nachádzajú ich fotografie zo zápasov, víťazstiev a figurína s ich originálnym športovým dresom,“ priblížil Jaška.

História detského oddelenia sa začala písať v levočskej nemocnici od roku 1946. Nachádza sa tu 24 lôžok. Na oddelení pracuje 28 ľudí.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X