Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Levocska nemocnica zavadza pravidelne mobilne odbery v kezmarku.jpg
Foto: AGEL
21. novembra 2018 13:39 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Levočská nemocnica začne s odberom krvi aj v Kežmarku

Odbery krvi budú pravidelne minimálne raz do týždňa

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, rozširuje pôsobnosť svojej mobilnej odberovej jednotky okrem okresu Spišská Nová Ves aj na okres Kežmarok. Skupina AGEL o tom informovala v tlačovej správe.

Odbery krvi budú pravidelne minimálne raz do týždňa v pondelok v odberovom centre v priestoroch ambulantnej pohotovostnej služby. Prvý odber sa uskutoční v piatok 23. novembra od 8:00 do 11:00.

Krv sa využije predovšetkým v regióne

Hlavným cieľom zriadenia odberového centra pre mobilnú odberovú jednotku v meste Kežmarok je podľa primára oddelenia hematologicko-transfúzneho oddelenia Rastislava Osifa zlepšiť plynulosť zásobovania Nemocnice Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku krvnými výrobkami.

Krv tunajších darcov sa tak bude využívať predovšetkým pre liečbu a záchranu životov pacientov zo spádového regiónu okresu Kežmarok.

„Pravidelné odbery krvi v meste Kežmarok majú ambíciu podchytiť súčasných darcov, ktorí musia dochádzať darovať krv do iných odberových centier v okolí, no predovšetkým ide tiež o získanie nových darcov, ktorí krv ešte nedarovali,“ dodal Osif.

Získaná krv v Kežmarku sa bude spracovávať na transfúznom úseku v levočskej nemocnici. Následne sa budú hotové transfúzne prípravky distribuovať do krvnej banky v Nemocnici Dr. Vojtecha Alexandra v prospech jej pacientov.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X