Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vseobecna nemocnica s poliklinikou levoca zostavila tim odbornikov ktori sa budu zabezpecovat na bariatricke operacie.jpg
foto: AGEL
17. októbra 2018 9:42 Zdravotnícke zariadenia od vpavZdravotnictve.sk

Levočská nemocnica sa chce špecializovať na operácie obéznych pacientov

Bariatrická operácia môže podporiť redukciu hmotnosti a skvalitniť život pacientov

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, sa plánuje viac orientovať na bariatrické operácie. Tie majú skvalitniť zdravotnú starostlivosť v regióne Spiša. Informovala o tom skupina AGEL vo svojej tlačovej správe.

„Bariatrická operácia je jedinečná chirurgická liečba obezity pre indikovaných morbídne obéznych pacientov, u ktorých zlyhala štandardná liečba, pridružili sa ochorenia vyplývajúce z obezity (ako napr. cukrovky, vysoký tlak a pod.) alebo liečba nemala požadovaný účinok,“ uviedol primár chirurgického oddelenia Lukáš Kokorák.

Podľa neho táto unikátna operácia môže skutočne podporiť redukciu hmotnosti, priaznivo ovplyvniť komorbiditu, a tak nielen skvalitniť život pacientov, ale častokrát aj pomôcť zachrániť im život.

Kokorák: Miniinvazívne operácie zmierňujú ranové komplikácie

Levočská nemocnica avizuje, že už v najbližšej dobe bude pre pacientov v nemocnici unikátne centrum pre bariatricko-metabolickú chirurgiu.

Lukáš Kokorák je garantom rozšírenej špecializácie nemocnice. Špecializuje na výkony v oblasti  miniinvazívnej chirurgie a bariatricko-metabolickej chirurgie.

„Miniinvazívna operatíva je v súčasnosti štandardom chirurgie a jej benefity sú v porovnaní s klasickou operatívou neporovnateľné,“ vysvetlil Kokorák.

Operatíva minimálne traumatizuje brušnú stenu, zmierňuje ranové komplikácie, je spojená s nízkou spotrebou analgetík, rýchlejším návratom do práce a v neposlednom rade aj priaznivým kozmetickým výsledkom, dodal.

Progres v modernej liečbe

,,Novo zostavený tím na chirurgickom oddelení je zárukou, že môžeme garantovať progres v modernej liečbe. Veríme, že sa pripojí k ďalším odborníkom, ktorých máme na oddeleniach, ako sú napríklad neurológia, urológia, psychiatria a interné,“ uviedol riaditeľ nemocnice Jozef Tekáč.

Snahy o zavádzanie moderných foriem v oblasti medicíny podľa neho už v minulosti potvrdili, že ako jediní na východnom Slovensku zabezpečujú dlhodobú intenzívnu starostlivosť v špecializovanom pracovisku.

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča poskytuje zdravotnú starostlivosť obyvateľom regiónu Spiš i širšiemu okoliu. Ročne hospitalizuje viac ako 12-tisíc pacientov a poskytne ambulantnú starostlivosť takmer 139 500 pacientom.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X