Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vseobecna nemocnica s poliklinikou levoca.jpg
Foto: AGEL
15. októbra 2018 13:34 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Levočská nemocnica postaví nový centrálny príjem

Predpokladaná výška investície by mala presiahnuť 4,8 mil. eur

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, postaví nový centrálny príjem. Bude ho financovať prevažne z eurofondov.

Skupina AGEL o tom informovala v tlačovej správe. Levočská nemocnica tak začne modernizovať infraštruktúru ústavného zariadenia poskytujúceho akútnu zdravotnú starostlivosť.

Predpokladaná výška investície by mala presiahnuť 4,8 mil. eur. Práce začnú v októbri tohto roka a skončia sa pravdepodobne v roku 2020.

Zrekonštruujú aj súčasnú budovu nemocnice

Vybudovanie centrálneho príjmu bude pozostávať z prístavby, nadstavby, ďalších stavebných úprav a rekonštrukcie vnútorných a vonkajších priestorov existujúcich budov. Zrekonštruujú aj diagnostickú časť súčasnej budovy nemocnice.

„Celá realizácia stavebných úprav umožní nemocnici poskytovať komplexnú a efektívnejšiu zdravotnú starostlivosť o akútnych pacientov na jednom mieste,“ informoval riaditeľ nemocnice Jozef Tekáč.

Dodal, že súčasťou pracoviska centrálneho príjmu v levočskej nemocnici bude aj vytvorenie priestoru pre odborné ambulancie, ale aj pre tri expektačné lôžka.

Kúpia novú zdravotnícku techniku

Súčasťou urgentného pracoviska centrálneho príjmu bude aj jednotka úrazovej starostlivosti, sádrovňa a jednotka všeobecnej urgentnej starostlivosti.

Pri vstupe do budovy vybudujú priestor pre pacientov, priepust pre prepravu pacientov na urgentnú časť a recepciu.

Nemocnica plánuje obstarať aj dodávky zdravotníckej techniky, hlavne diagnostické prístroje ako CT, RTG a USG, ale aj ostatné vybavenie, ktoré bude nevyhnutnou súčasťou zdravotnej starostlivosti o akútnych pacientov.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X