Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Miestnosť MR VNsP Levoča
Miestnosť MR Agel
17. marca 2016 12:30 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Levočská nemocnica otvorila nové pracovisko magnetickej rezonancie

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, a.s., ktorá je členom skupiny Agel, otvorila novovybudované pracovisko magnetickej rezonancie. Investícia do stavebných úprav priestorov a prístrojového vybavenia vyšla nemocnicu na viac ako 250 tisíc eur.

Ako priblížila nemocnica, nové pracovisko MR umožní vyšetrenie v oblasti hlavy (mozog, orbita, hypofýza, mäkké časti tváre), krku, hrudníka, malej panvy, chrbtice (krčná, hrudná, drieková), vyšetrenie muskuloskeletárneho aparátu (rameno, lakeť, koleno, členok, bedrové kĺby, SI (zhyby) a MRI angiografia, vďaka ktorej sa zobrazujú hlavné tepny mozgu.

Pre potreby pacienta a jeho odborného lekára sú k dispozícii dáta na CD nosiči. Pomocou pripojenia na komunikačný systém je možné konzultovať a preposielať digitálne dáta v rámci siete odborným lekárom, ktorí sú na ňu napojení.

Riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška priblížil, že moderné magnetické pracovisko by malo slúžiť pre pacientov z Levoče, ale aj z okresu Poprad, Kežmarok, Stará Ľubovňa, Sabinov. „Mnohokrát ide o akútnych pacientov, ktorí si na svoje vyšetrenia nemôžu dovoliť čakať tak dlho ako je to v okolitých zariadeniach. Vďaka tomuto novému pracovisku MR, by sme mohli znížiť čakaciu lehotu okolitých MR pracovísk a zrýchliť vyšetrenia,“ uviedol.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X