Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Levočská nemocnica má izby s menami Sagana a Žampu

Zampa_levoca_agel.jpg
Príležitosť odfotiť sa s Adamom Žampom si nenechali ujsť malí pacienti ani ich rodičia. AGEL SK

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, má od piatka izby pomenované po Adamovi Žampovi a Petrovi Saganovi. „Svoju“ izbu na detskom oddelení slávnostne otvoril Adam Žampa osobne. Informovala o tom hovorkyňa Agelu Marta Csergeová.

Na benefičnom turnaji, ktorého výťažok bude použitý na obnovenie ďalších priestorov detského oddelenia, sa zúčastnilo jedenásť osobností slovenského hokeja a futbalu, deväť zamestnancov Mestského úradu a deväť zamestnancov nemocnice. Benefičný futbalový zápas zorganizovala levočská nemocnica v spolupráci s mestom Levoča. Na akcii sa vyzbieralo 570 eur.

„Som rád, že sa nám postupne daria plniť naše plány a verím, že už v tomto roku zmodernizujeme ostatné izby na prízemí detského oddelenia a rozšírime činnosť o detskú gastroenterológiu,“ povedal pri slávnostnom otvorení riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Cieľom obnovenia detského oddelenia bude zabezpečenie vyššej kvality a komfortu pre najmenších pacientov tohto regiónu. Nemocnica tiež plánuje výmenu podlahových krytín, dverí, vybudovanie nových sociálnych zariadení a zakúpenie nového nábytku.

Za minulé roky sa v rámci benefičných podujatí vyzbieralo viac ako 3300 eur, z ktorých  bol výťažok použitý na renováciu nadštandardných izieb detského oddelenia, na kúpu moderného neurologického prístroja, ktorý pomáha v liečbe ochorení a bolestí chrbtice. Je to prístroj v hodnote 8 tisíc dolárov, ktorý slúži pacientom levočskej nemocnice ako jeden z mála svojho druhu na Slovensku.

Taktiež bol zakúpený profesionálny ultrazvukový inhalátor Omron a inhalačný prístroj s UltraAIR technológiou, ktoré pomôžu detským pacientom pri liečbe akútnych, ale aj chronických ochorení dýchacích orgánov.

História detského oddelenia sa začala písať v levočskej nemocnici od roku 1946. Nachádza sa tu 24 lôžok. Na oddelení pracuje 28 ľudí vrátane primára MUDr. Tkáča, ktorý pracuje v nemocnici na pozícii lekára už od roku 1980 a ako primár detského oddelenia od roku 2012.

Adam Žampa podpisuje svoj obraz v izbe, ktorá nesie jeho meno.
AGEL SK

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 7. júna 2016 13:40Zdroj vZdravotnictve.sk

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X