Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zampa_levoca_agel.jpg
Príležitosť odfotiť sa s Adamom Žampom si nenechali ujsť malí pacienti ani ich rodičia. AGEL SK
7. júna 2016 13:40 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Levočská nemocnica má izby s menami Sagana a Žampu

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, má od piatka izby pomenované po Adamovi Žampovi a Petrovi Saganovi. „Svoju“ izbu na detskom oddelení slávnostne otvoril Adam Žampa osobne. Informovala o tom hovorkyňa Agelu Marta Csergeová.

Na benefičnom turnaji, ktorého výťažok bude použitý na obnovenie ďalších priestorov detského oddelenia, sa zúčastnilo jedenásť osobností slovenského hokeja a futbalu, deväť zamestnancov Mestského úradu a deväť zamestnancov nemocnice. Benefičný futbalový zápas zorganizovala levočská nemocnica v spolupráci s mestom Levoča. Na akcii sa vyzbieralo 570 eur.

„Som rád, že sa nám postupne daria plniť naše plány a verím, že už v tomto roku zmodernizujeme ostatné izby na prízemí detského oddelenia a rozšírime činnosť o detskú gastroenterológiu,“ povedal pri slávnostnom otvorení riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Cieľom obnovenia detského oddelenia bude zabezpečenie vyššej kvality a komfortu pre najmenších pacientov tohto regiónu. Nemocnica tiež plánuje výmenu podlahových krytín, dverí, vybudovanie nových sociálnych zariadení a zakúpenie nového nábytku.

Za minulé roky sa v rámci benefičných podujatí vyzbieralo viac ako 3300 eur, z ktorých  bol výťažok použitý na renováciu nadštandardných izieb detského oddelenia, na kúpu moderného neurologického prístroja, ktorý pomáha v liečbe ochorení a bolestí chrbtice. Je to prístroj v hodnote 8 tisíc dolárov, ktorý slúži pacientom levočskej nemocnice ako jeden z mála svojho druhu na Slovensku.

Taktiež bol zakúpený profesionálny ultrazvukový inhalátor Omron a inhalačný prístroj s UltraAIR technológiou, ktoré pomôžu detským pacientom pri liečbe akútnych, ale aj chronických ochorení dýchacích orgánov.

História detského oddelenia sa začala písať v levočskej nemocnici od roku 1946. Nachádza sa tu 24 lôžok. Na oddelení pracuje 28 ľudí vrátane primára MUDr. Tkáča, ktorý pracuje v nemocnici na pozícii lekára už od roku 1980 a ako primár detského oddelenia od roku 2012.

Adam Žampa podpisuje svoj obraz v izbe, ktorá nesie jeho meno.
AGEL SK

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X