Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

O levickú nemocnicu má záujem Agel

Nemocnica
Foto: FreeImages.com

Nitriansky samosprávny kraj prehral súdny spor s bývalým prevádzkovateľom nemocnice v Leviciach a čakajú ho rokovanie s jeho právnym nástupcom.

Nemocnicu Levice by chcela prevádzkovať spoločnosť Agel, a.s., ktorá má šancu získať ju tým istým spôsobom, ako získal Svet zdravia do prenájmu Nemocnicu Topoľčany.

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) prehral súdny spor s bývalým prevádzkovateľom nemocnice – neziskovou organizáciou Nemocnica s poliklinikou Levice n.o.

Krajský súd v Nitre rozhodol, že výpoveď, ktorú mu dal kraj v novembri 2009, je neplatná a nájomný vzťah naďalej trvá. Rozsudok je už právoplatný. Rovnaký scenár sa už predtým odohral v prípade topoľčianskej nemocnice.

Právnym nástupcom prevádzkovateľa, ktorý je v likvidácii, je spoločnosť Wordio s.r.o., ktorá oslovila kraj so žiadosťou o rokovanie. Má záujem uzatvoriť dohodu o urovnaní sporu o náhradu škody mimosúdnou cestou. Výška vzniknutej škody predstavuje podľa spoločnosti 3,8 milióna eur a každým dňom sa zvyšuje.

„Medzi najpodstatnejšie ciele rokovania považuje Wordio, s.r.o. predstavenie Agel ako investora, vrátane jeho investičných zámerov smerujúcich k financovaniu Nemocnice Levice, n.o.,“ píše sa v liste, ktorý adresovala kraju spoločnosť Wordio.

Kraj musí rokovať

Predseda NSK Milan Belica povedal, že kraj nemá inú možnosť ako so spoločnosťou rokovať.

„Žiaľ, tento súdny spor sme prehrali, čiže my nemáme inú možnosť ako postupovať týmto spôsobom. Vyhrala to v rámci exekučného konania spoločnosť, ktorá komunikuje s možnými poskytovateľmi a ona rozhodne, komu tento kontrakt dá,“ povedal Belica.

Topoľčiansku nemocnicu získala v konkurznom konaní a na základe rozhodnutí súdov spoločnosť medisimo, s.r.o., cez ktorú sa k prenájmu nemocnice dostala sieť regionálnych nemocníc Svet zdravia, ktorá patrí do skupiny Penta.

Spoločnosti Wordio a medisimo vznikli obe v septembri 2014 a podľa obchodného registra za nimi stoja tí istí ľudia. Belica očakáva, že o osude levickej nemocnice sa rozhodne zhruba v priebehu pol roka.

„Nemocnica Levice sa dostáva do takého režimu, v akom bola ešte nedávno Nemocnica Topoľčany s tým, že ten proces by už mal byť trochu rýchlejší, lebo už mnoho vecí je vyriešených a daných rokovaním ohľadom nemocnice v Topoľčanoch. Predpokladám, že je to otázka nejakého pol roka,“ skonštatoval Belica.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 3. apríla 2017 14:32Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...