Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stavba.jpg
Foto: www.photl.com
9. mája 2016 12:10 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Lekársku fakultu UPJŠ rekonštruujú

Celkové náklady na rekonštrukciu a zateplenie objektu presahujú sumu 2,6 milióna eur.

Vyše 2,6 milióna eur dosahujú náklady na rekonštrukciu opláštenia objektu Lekárskej fakulty Univerzity P. J. Šafárika Košice na Triede SNP. Ako uviedla hovorkyňa univerzity Mária Hrehová, náklady na financovanie sú hradené z viacerých zdrojov, a to z eurofondov, prostriedkov univerzity a vlastných zdrojov fakulty.

Objekt lekárskej fakulty pozostáva zo štyroch sekcií, pričom sa rekonštrukcia dotýka troch z nich. Štvrtú sekciu tvorí priľahlá budova a aulou, rekonštrukciu ktorej má projekčne doriešiť univerzita. V súčasnosti je už zrekonštruovaná severná a južná časť prvej sekcie a severná strana druhej sekcie.

Z vlastných prostriedkov Lekárskej fakulty UPJŠ zateplili severnú strany III. sekcie. Plánované je ešte zateplenie III. sekcie na južnej a západnej strane a II. sekcie na južnej strane zo zdrojov fakulty.

Hrehová uviedla, že časť nákladov na rekonštrukciu vonkajšieho opláštenia zateplenia budovy lekárskej fakulty bola hradená z prostriedkov EÚ prvej etapy na vybudovanie Medicínskeho univerzitného vedeckého parku v Košiciach (MEDIPARK) ako špičkového národného a medzinárodného centra pre aplikovaný výskum a vývoj a transfer jeho výsledkov do praxe v oblasti medicíny.

Akademickými inštitúciami zúčastňujúcimi sa na realizácii projektu sú UPJŠ (Lekárska a Prírodovedecká fakulta), Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie (UVLF), Neurobiologický ústav SAV (NbÚ) a Technická univerzita v Košiciach (TUKE).

Ukončená je prvá fáza projektu, druhá čaká na schválenie a bude realizovaná z prostriedkov operačného programu Veda a výskum v programovacom období do roku 2020.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X