Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Surgery 880584_12802.jpg
Pixabay.com
15. októbra 2015 15:25 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Lekárske odbory FNsP Žilina vyzývajú Čisláka na riešenie situácie v Košiciach

Predlžovanie situácie, aká vládne v súčasnosti v košickej univerzitnej nemocnici, speje podľa predsedu lekárskeho odborového združenia FNsP Žilina Petra Blaška k vyhláseniu výnimočného stavu.

Lekárske odborové združenie pri Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina vyzýva otvoreným listom ministra zdravotníctva SR Viliama Čisláka, aby urgentne začal riešiť situáciu v Univerzitnej nemocnici L.Pasteura v
Košiciach (UNLP Košice). „Po tohtoročných skúsenostiach zo žilinskej fakultnej nemocnice môžeme zodpovedne vyhlásiť, že je nevyhnutné zo strany ministerstva zdravotníctva čo najskôr zasiahnuť,“ konštatoval predseda LOZ pri FNsP Žilina Peter Blaško.

Zároveň apeluje na šéfa rezortu Čisláka, aby prišiel situáciu osobne posúdiť, pretože informácie, ktoré dostáva od vedenia nemocnice môžu byť zavádzajúce. Predlžovanie situácie, aká vládne v súčasnosti v košickej univerzitnej nemocnici, speje podľa Blaška k vyhláseniu výnimočného stavu. „To nie je dobré riešenie ani pre pacientov, ani pre lekárov a verím, že ani pre politikov,“ dodal predseda.

Lekári v košickej Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) odmietli nadčasy nad hranicu, ktorú im prikazuje zákon. Ako informoval predseda Slovenských lekárskych odborov Nezávislej odborovej organizácie pri UNLP Košice Martin Paulo, v tejto chvíli sú ošetrovaní v drvivej väčšine len akútni pacienti. „Niekoľko mesiacov sme upozorňovali vedenie nemocnice, že takýto stav môže nastať,“ upozornil.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X