Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ASL
SITA / Ján Viazanička
23. decembra 2015 11:41 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Lekárska komora sa drobí, píše SME

Šéfa ASL Mariána Šótha môže po odchode z SLK nasledovať vyše sto ďalších lekárov

Prezident Asociácie súkromných lekárov (ASL) Marián Šóth vystúpil zo Slovenskej lekárskej komory. Ako informoval denník SME, na príčine malo byť vytvorenie Zväzu ambulantných poskytovateľov a plánované nedemokratické obsadzovanie funkcií v SLK.

Zväz mal združovať všetkých ambulantných lekárov bez rozdielu. Podľa dohody ho mali spolu vytvoriť komora a ASL a v jeho riadiacich orgánoch nemal byť šéf komory Marian Kollár ani vtedajší šéf asociácie Ladislav Pásztor.

„Mali sme vytvoriť spoločnú silnú organizáciu, ale zrazu rýchlovka zo strany Slovenskej lekárskej komory a Zväz ambulantných poskytovateľov založili oni,“ píše Šóth v liste. Šéfom zväzu, ktorý vznikol v máji, sa navyše stal Kollár.

„Bolo porušené prímerie – bez Pásztora, bez Kollára,“ vraví Šóth. „Bol to neštandardný postup,“ hovorí na to, že Kollár, ktorý už šéfuje lekárskej komore, vedie aj zväz ambulantných lekárov.

Druhým dôvodom, pre ktorý Šóth odchádza z komory, je spôsob, akým sa majú obsadzovať miesta jej regionálnych šéfov, uvádza SME.

„Podľa posledných informácií má komora snahu zmeniť volebný poriadok. Hlavná zmena nastane, že regionálnych prezidentov bude navrhovať Bratislava a skončila sa demokracia,“ píše v liste Šóth. „Zrazu sa stane, že regionálnym prezidentom nebude ten, koho región chce, ale príde niekto z centra a povie – bude to tento,“ vysvetlil.

SLK ani Kollár do uzávierky SME nereagovali.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X