Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lekaren
Foto: Thinkstock
19. júna 2018 9:47 Farmácia od vZdravotnictve.skSITA

Lekárnická komora odporúča členom podpísať zmluvy s VšZP

Navrhnutý dodatok zabezpečí päťdňovú splatnosť e-receptov, akceptáciu formálnych a preskripčných chýb lekárskych predpisov, či zjednodušený spôsob triedenia zúčtovacích dokladov

Prezídium Slovenskej lekárnickej komory (SLeK) odporúča svojim členom podpísať návrhy dodatkov zmlúv so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP). Komora o tom informovala na svojej internetovej stránke.

Ako uvádza prezident SLeK Ondrej Sukeľ, obsahom dodatku je kontinuita podmienok dohodnutých v septembri 2017, úprava formálneho obsahu faktúr a dávok, ako aj aktivácia mobilnej aplikácie VšZP v prostredí lekárne.

Zástupcovia Prezídia Slovenskej lekárnickej komory sa aktívne podieľali na formulovaní a pripomienkovaní tohto dodatku.

Splatnosť e-receptov 5 dní

Dodatok zabezpečí päťdňovú splatnosť e-receptov, akceptáciu formálnych a preskripčných chýb lekárskych predpisov, či zjednodušený spôsob triedenia zúčtovacích dokladov.

Zároveň je súčasťou dohody SLeK a VšZP príprava nových zmluvných podmienok, ktorých účinnosť očakáva komora v roku 2019.

„Slovenská lekárnická komora má záujem byť konštruktívnym rokovacím partnerom a podobne ako v roku 2017 aj teraz dohodnúť v mene svojich členov čo najlepšie podmienky spolupráce s najväčšou zdravotnou poisťovňou,“ uzavrel Sukeľ.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X