Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
VšZP
Foto: SITA / Ján Lörincz
2. januára 2018 16:40 Poisťovníctvo od SITASITA

Lekári združení v ZAP sa stále nedohodli s VšZP na cenách úhrad

Počas nasledujúcich dvoch mesiacov budú tak lekári fungovať za podmienok, aké boli dohodnuté vlani.

Lekári združení v Zväze ambulantných poskytovateľov (ZAP) začali nový rok 2018 bez dohody so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP) o cenách úhrad za poskytnutú zdravotnú starostlivosť od 1. januára 2018. Podľa zverejnených informácií v tlačovej správe rokovania medzi zväzom a poisťovňou budú i naďalej pokračovať, až kým nedospejú k dohode. Počas nasledujúcich dvoch mesiacov budú tak lekári fungovať za podmienok, aké boli dohodnuté vlani.

Situácia sa nedotkne pacientov

Zväz vylučuje, že by sa táto situácia mohla akokoľvek dotknúť pacientov. „Ponuka predložená VšZP na úpravu zmlúv pre členov zväzu k 1. januáru 2018 nebola pre nás akceptovateľná, pretože nezodpovedá dohode v memorande podpísanom ešte 22. septembra 2017, v ktorom bolo deklarované a dohodnuté plošné navýšenie na rok 2018 vo výške 8 percent,“ vysvetlil predseda Správnej rady ZAP Marian Kollár. Podľa vedenia Zväzu je na ťahu VšZP, ktorá sľúbila vyjadrenie k návrhom ZAP-u ešte 20. decembra, no dodnes sa tak nestalo.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X