Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Lekár zo skalickej nemocnice priznal úplatky

Uplatok.jpg
Foto: FreeImages.com

Za korupciu stíhaný exprimár uzavrel dohodu s prokurátorom 

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v utorok 7. júna na Špecializovaný trestný súd v Pezinku návrh na schválenie dohody o vine a treste vo veci bývalého primára urológie z Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Skalici Jozefa M., obvineného za pokračovací zločin prijímania úplatku. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Primár priznal, že od 9. novembra 2015 do 11. januára 2016 v súvislosti s poskytnutím zdravotnej starostlivosti a vykonaním úkonov prijal úplatky v rôznej výške v 26 prípadoch. Dostával ich od pacientov, ktorí za ním ako známym odborníkom chodili z celého Slovenska.

Urológa stíhali na slobode, pretože pri rozhodovaní o väzbe v januári tohto roka predložil súdu i prokurátorovi dohodu o skončení pracovného pomeru s nemocnicou. Tým pokračovanie v trestnej činnosti pominulo ako dôvod väzby.

Dohody o vine a treste s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry uzavreli aj kardiochirurg Viliam Fischer a detský urológ Vladimír Polák.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 8. júna 2016 14:55Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X