Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Krompašská nemocnica zrekonštruovala odborné ambulancie

Krompachy_diabet_amb.jpg
Pacientka so sestrou v diabetologickej ambulancii Agel

Mesto Krompachy vo štvrtok slávnostne odovzdalo do užívania Nemocnici Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, rekonštruované ambulantné centrum, kde sú v 1. etape umiestnené štyri odborné ambulancie – pľúcna, diabetologická, kardiologická a gastroenterologická. Informovala o tom hovorkyňa Agelu Marta Csergeová.

Celková výška investície na projekt, s ktorým sa mesto Krompachy úspešne uchádzalo v rámci lokálnej stratégie komplexného prístupu o nenávratný finančný príspevok, predstavuje vyše 628,7 tis. eur. Mesto bolo prijímateľom 95-percentnej dotácie, ktorá pozostáva z finančných prostriedkov EÚ – 85 percent a štátnych dotácií – 10 percent.

Nemocnica Krompachy a mesto Krompachy na dofinancovanie stavby, interiérového vybavenia  a prístrojovej techniky použili vlastné zdroje.  V rámci projektu sa rekonštruoval pavilón E nemocnice, vrátane zateplenia budovy, modernizácie kúrenia, internetového pripojenia, vytvorenia priestorov pre štyri ambulancie na prvom poschodí. Kompletne sa na budove vymenili okná a obnovili sa vnútorné priestory, kde je zabezpečený bezbariérový prístup pre pacientov.

Ďalej sa renovoval suterén, kde sa nachádzajú skladové priestory, vybudovali sa tu nové šatne a sociálne zariadenia pre personál vrátane stavebnej pripravenosti pre realizáciu výťahu.

Ako uviedla primátorka mesta Krompachy Iveta Rušinová, ambulancie sú vybavené a doplnené novým prístrojovým vybavením, celkom novým interiérovým zdravotníckym nábytkom, počítačovou a tlačiarenskou technikou. „Z týchto prostriedkov je zrealizovaná digitalizácia röntgenovej (RTG) dokumentácie, zakúpil sa digitalizér a monitory na prehliadanie RTG snímok,“ dodala primátorka s tým, že presunutie týchto ambulancií z doteraz nevyhovujúcich priestorov bude znamenať zvýšený komfort pre pacientov ako i pre personál.

Celkovú stavebnú rekonštrukciu zabezpečovala stavebno-projekčná spoločnosť GMT projekt, spol. s r.o. z Bardejova. Nemocnica Krompachy zabezpečuje zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť s 50 tis. obyvateľmi.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 17. decembra 2015 15:00Zdroj vZdravotnictve.sk

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...