Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Krompachy_diabet_amb.jpg
Pacientka so sestrou v diabetologickej ambulancii Agel
17. decembra 2015 15:00 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Krompašská nemocnica zrekonštruovala odborné ambulancie

Mesto Krompachy vo štvrtok slávnostne odovzdalo do užívania Nemocnici Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL, rekonštruované ambulantné centrum, kde sú v 1. etape umiestnené štyri odborné ambulancie – pľúcna, diabetologická, kardiologická a gastroenterologická. Informovala o tom hovorkyňa Agelu Marta Csergeová.

Celková výška investície na projekt, s ktorým sa mesto Krompachy úspešne uchádzalo v rámci lokálnej stratégie komplexného prístupu o nenávratný finančný príspevok, predstavuje vyše 628,7 tis. eur. Mesto bolo prijímateľom 95-percentnej dotácie, ktorá pozostáva z finančných prostriedkov EÚ – 85 percent a štátnych dotácií – 10 percent.

Nemocnica Krompachy a mesto Krompachy na dofinancovanie stavby, interiérového vybavenia  a prístrojovej techniky použili vlastné zdroje.  V rámci projektu sa rekonštruoval pavilón E nemocnice, vrátane zateplenia budovy, modernizácie kúrenia, internetového pripojenia, vytvorenia priestorov pre štyri ambulancie na prvom poschodí. Kompletne sa na budove vymenili okná a obnovili sa vnútorné priestory, kde je zabezpečený bezbariérový prístup pre pacientov.

Ďalej sa renovoval suterén, kde sa nachádzajú skladové priestory, vybudovali sa tu nové šatne a sociálne zariadenia pre personál vrátane stavebnej pripravenosti pre realizáciu výťahu.

Ako uviedla primátorka mesta Krompachy Iveta Rušinová, ambulancie sú vybavené a doplnené novým prístrojovým vybavením, celkom novým interiérovým zdravotníckym nábytkom, počítačovou a tlačiarenskou technikou. „Z týchto prostriedkov je zrealizovaná digitalizácia röntgenovej (RTG) dokumentácie, zakúpil sa digitalizér a monitory na prehliadanie RTG snímok,“ dodala primátorka s tým, že presunutie týchto ambulancií z doteraz nevyhovujúcich priestorov bude znamenať zvýšený komfort pre pacientov ako i pre personál.

Celkovú stavebnú rekonštrukciu zabezpečovala stavebno-projekčná spoločnosť GMT projekt, spol. s r.o. z Bardejova. Nemocnica Krompachy zabezpečuje zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť s 50 tis. obyvateľmi.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X