Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Predsedovia samosprávnych krajov
Foto: SITA/Diana Černáková
28. júna 2018 12:27 Zdravotníctvo od mevZdravotnictve.sk, SITA

Kraje sa pre pohotovosti sťažujú na ministerstvo

Predsedovia samosprávnych krajov sa na stredajšom stretnutí zaoberali aj problematikou ambulantných pohotovostných služieb pre deti a dospelých.

„Kraje boli vytrhnuté z diskusie o tvorbe tohto zákona. Zákon bol ušitý horúcou ihlou, a tým došlo k niekoľkým problémom,“ povedal po stretnutí predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Podľa neho na to doplácajú predovšetkým občania a ministerstvo prehadzuje zodpovednosť na kraje. Ministerstvo zdravotníctva musí viac komunikovať s krajmi, lebo sú lepšie zorientované v problematike umiestnenia jednotlivých bodov ambulantných pohotovostných služieb (APS) z geografického aj personálneho hľadiska.

Podľa Trnku musí byť flexibilnejší výber zaraďovania a vyraďovania APS v jednotlivých krajoch.

MZ: S VÚC-kami komunikujeme

Rezort zdravotníctva však takúto kritiku neprijíma.

Ministerstvo podľa svojho vyjadrenia v pravidelných intervaloch komunikovalo uvedenú zmenu s vyššími územnými celkami.

„V piatok (22. júna, pozn. red.) sme si opätovne prešli so zástupcami samosprávnych krajov všetky potrebné detaily tak, aby boli kraje dostatočne a včas informované,“ uviedla hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X