Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ke_behmedikov.jpg
LF UPJŠ
7. apríla 2016 10:27 Ostatné od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Košickí medici bežali pre zdravie detí

Študenti Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach zorganizovali v stredu popoludní charitatívne podujatie BEH MEDIKOV MESTA KOŠICE. Trojkilometrového behu s mottom „Bežíme pre zdravie najmenších“ sa zúčastnilo spolu 164 bežcov, ktorí prispeli štartovným vo výške 3 eurá pre oddelenie detskej neurológie Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach.

Podporiť medikov prišiel aj primátor mesta Košice Richard Raši, ktorý svoje štartovné navýšil o 100 eur, takže sa čiastka určená pre detskú neurológiu vyšplhala na 592 eur. Tie po ukončení behu odovzdali členovia Spolku medikov mesta Košice primárovi oddelenia Ladislavovi Bratskému. Peniaze podľa jeho slov poslúžia na vybavenie ich detského kútika.

Prvé miesto v kategórii mužov obsadil Róbert Schwartz s časom 10:40 a o ďalšie dve priečky sa podelili dvaja portugalskí študenti, ktorí na Lekársku fakultu UPJŠ prišli cez program Erasmus – Gonçalo André Rodrigues Simoes Oliveira s časom 11:05 a Rui Pedro Mouta de Almeida s časom 11:20.

V kategórii žien dobehla ako prvá Barbara Chrenková s časom 12:10, druhá je Natália  Savková s časom 13:31 a tretia Bernadeta Hrebeňárová s časom 14:10.

„Nápad organizovať takúto akciu vzišiel z aktivity členov Spolku medikov mesta Košice v snahe spojiť príjemné s užitočným a svojou troškou pomôcť malým pacientom liečeným na oddelení detskej neurológie. Sme radi, že akcia mala už pri svojom premiérovom ročníku takýto vynikajúci ohlas a veríme, že sa medický beh stane tradíciou,“ povedal jeden z organizátorov podujatia, študent 4. ročníka všeobecného lekárstva Dávid Bauer.

Informovala o tom PR manažérka UPJŠ Jaroslava Oravcová.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X