Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20181106 neurokl 1.jpg
FOTO: UNLP Košice
7. novembra 2018 15:33 Zdravotnícke zariadenia od vpavZdravotnictve.sk

Košická nemocnica zrekonštruovala neurologické pracovisko

Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice spolu s Občianskym združením pôsobiacim pri Neurologickej klinike zrekonštruovala neurologické pracovisko.

Nemocnica o tom informovala vo svojej tlačovej správe. Rekonštrukciu v hodnote zhruba 40 000 eur nemocnica financovala z vlastných zdrojov.

V rámci stavebných a inštalačných prác okrem opráv izieb a zariadení na osobnú hygienu nemocnica vymenila aj rozvody elektroinštalácie vrátane nových svietidiel a vypínačov. Obnovili aj nemocničné izby.

Hygiena bez bariér

„Najdôležitejšie bolo zrekonštruovanie a vybudovanie nových a bezbariérových sociálnych zariadení. Rovnako dôležitá bola aj prestavba spoločnej kúpeľne na bezbariérovú, nakoľko veľa našich pacientov má poruchy hybnosti alebo sú úplne imobilní,“ uviedla zástupkyňa prednostky neurologickej kliniky Lenka Josayová.

Neurologická klinika sa zameriava napríklad na liečbu cievnych mozgových príhod, Parkinsonovej choroby a jej príbuzných ochorení, epilepsie, porúch spánku, na liečbu demyelinizačných ochorení – hlavne sclerosis multiplex a ďalších ochorení nervového systému.

Klinika disponuje 44 bežnými lôžkami a 6 lôžkami v časti JIS. Ročne tu hospitalizujú vyše 1 500 pacientov a ďalších vyše 28 000 vyšetria ambulantne.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X