Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Komora sestier víta návrh KDH riešiť situáciu dohodou

Business 740077_1280.jpg
Pixabay.com

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek si váži záujem o sestry a pôrodné asistentky od Kresťansko-demokratického hnutia, ktoré navrhlo riešiť súčasnú vzniknutú situáciu s hromadnými výpoveďami dohodou medzi zástupcami sestier, ministerstva zdravotníctva, ale aj poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.

Vedenie komory je podľa prezidentky Ivety Lazorovej pripravené na takéto rokovania, avšak na diskusiu a prípadné kompromisy musia byť prístupné dve strany. „Sestry a pôrodné asistentky sa rozhodli k hromadným výpovediam po tom, čo Ministerstvo zdravotníctva SR napriek mnohým rokovaniam komôr a odborov, ktoré trvali takmer tri roky, nezapracovalo žiadnu požiadavku do zákona, ktorý má riešiť odmeňovanie zdravotníckych pracovníkov,“ objasnila Lazorová v stanovisku.

Podľa prezidentky je na rade minister Čislák, ktorý by mal predložiť kompromisný návrh, vzhľadom na to, že komory a odbory už mnohokrát upustili od svojich požiadaviek.

„Žiaľ, šéf rezortu zdravotníctva sa v posledných dňoch namiesto hľadania kompromisu sústreďuje na urážanie sestier a pôrodných asistentiek na Slovensku a čelných predstaviteľov odborov a komôr,“ uzavrela Lazorová

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 4. decembra 2015 9:00Zdroj vZdravotnictve.sk

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X