Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Business 740077_1280.jpg
Pixabay.com
4. decembra 2015 9:00 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Komora sestier víta návrh KDH riešiť situáciu dohodou

Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek si váži záujem o sestry a pôrodné asistentky od Kresťansko-demokratického hnutia, ktoré navrhlo riešiť súčasnú vzniknutú situáciu s hromadnými výpoveďami dohodou medzi zástupcami sestier, ministerstva zdravotníctva, ale aj poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.

Vedenie komory je podľa prezidentky Ivety Lazorovej pripravené na takéto rokovania, avšak na diskusiu a prípadné kompromisy musia byť prístupné dve strany. „Sestry a pôrodné asistentky sa rozhodli k hromadným výpovediam po tom, čo Ministerstvo zdravotníctva SR napriek mnohým rokovaniam komôr a odborov, ktoré trvali takmer tri roky, nezapracovalo žiadnu požiadavku do zákona, ktorý má riešiť odmeňovanie zdravotníckych pracovníkov,“ objasnila Lazorová v stanovisku.

Podľa prezidentky je na rade minister Čislák, ktorý by mal predložiť kompromisný návrh, vzhľadom na to, že komory a odbory už mnohokrát upustili od svojich požiadaviek.

„Žiaľ, šéf rezortu zdravotníctva sa v posledných dňoch namiesto hľadania kompromisu sústreďuje na urážanie sestier a pôrodných asistentiek na Slovensku a čelných predstaviteľov odborov a komôr,“ uzavrela Lazorová

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X