Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ocenenie Biele srdce
Zľava: Beáta Ružbacká - námestníčka pre ošetrovateľstvo VNsP Levoča, Miroslav Jaška riaditeľ VNsP Levoča, Anna Semanová – ocenená sestra, Slavomír Čuj – ocenená sestra, Katarína Žiltová – ocenená, Marcela Prílohová – prezidentka regionálnej komory sestier a pôrodných asistentiek Agel
18. mája 2016 13:11 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Komora sestier a pôrodných asistentiek udelila Biele srdce

Ocenenie Biele srdce získal Slavomír Čuj z psychiatrického oddelenia a Anna Semanová z oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Regionálna komora sestier a pôrodných asistentiek v Levoči udelila ocenenie Biele srdce. V kategórii „sestra manažér“ získal ocenenie Slavomír Čuj, ktorý pracuje na psychiatrickom oddelení Všeobecnej nemocnice s poliklinikou 24 rokov.

V kategórii „sestra v praxi“ bola ocenená Anna Semanová. Ako zdravotná sestra pracuje už dvadsať rokov, posledných desať rokov na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny v levočskej nemocnici. Informovala Marta Csergeová, tlačová hovorkyňa spoločnosti Agel SK, pod ktorú levočská nemocnica patrí. Ocenenia odovzdali v utorok počas slávnostného seminára pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier.

„Anna Semanová je oddaná svojej profesii, vedomosti a zručnosti získané celoživotným vzdelávaním flexibilne a kreatívne aplikuje v praxi. Je svedomitá, zodpovedná a obetavá. Pracuje aj v Agentúre domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Jej doménou sú pacienti s chronickými ranami, ktorí potrebujú trpezlivé a precízne ošetrovanie,“ uviedla námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Beáta Ružbacká.

Druhý ocenený Slavomír Čuj počas svojej odbornej praxe na psychiatrickom oddelení podľa Ružbackej výrazne prispieva k vytváraniu optimálnych podmienok na poskytovanie kvalitnej, humánnej a holistickej starostlivosti o pacientov s duševným ochorením.

„Ako vedúci zamestnanec pri výkone svojho povolania kladie dôraz na to, aby bola pacientom s duševným ochorením poskytovaná komplexná starostlivosť a aby sa dodržiavali zásady ošetrovateľskej etiky. Pozornosť venuje i odbornej pripravenosti sestier, a to nielen ich teoretickým vedomostiam, ale aj praktickým zručnostiam. Vyžaduje citlivý a empatický prístup, schopnosť dostatočne sa ovládať, zachovať neutrálny postoj, neprejavovať sympatie ani antipatie a prispôsobiť ošetrovateľskú starostlivosť individualite pacienta,“ dodala.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X