Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Iveta Lazorová
Iveta Lazorová | Foto: SITA / Marko Erd
8. januára 2018 9:22 Zdravotníctvo od SITASITA

Komora sestier chce aktívne presadzovať riešenie nedostatku sestier

SKSaPA aj naďalej trvá na úprave miezd na základe odpracovaných rokov.

Prioritou Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek (SK SaPA) v roku 2018 je aktívne presadzovať riešenie nedostatku sestier a pôrodných asistentiek na Slovensku. Chce tiež iniciovať prijatie takých opatrení, ktorými sa podarí zjednodušiť vedenie zdravotnej dokumentácie, ktorú majú sestry na starosti.

„Aj naďalej trváme na úprave miezd na základe odpracovaných rokov a zvýšení základných koeficientov pre výpočet mzdy všetkých sestier a pôrodných asistentiek bez ohľadu na to, kde pracujú (nemocnice, ambulancie, zariadenia sociálnych služieb),“ uviedla prezidentka SK SaPA Iveta Lazorová.

Chcú, aby ich akceptovali

Sestry taktiež požadujú zaviesť elektronickú ošetrovateľskú dokumentáciu a zabezpečiť dostatok výpočtovej techniky na to, aby netrávili neúmerný čas ručným písaním zdravotných záznamov.

“A v neposlednom rade sa budeme snažiť, aby naša organizácia bola viac akceptovaná pri plánovaní a realizácii stratégií, ktoré povedú k zlepšeniu celého systému zdravotnej starostlivosti na Slovensku,“ uzavrela Lazorová.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X