Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Komárňanská nemocnica zorganizovala prvý Deň otvorených dverí pre verejnosť

Foto 1 prvy den otvorenych dveri v komarnanskej nemocnici pre verejnost.jpg
Agel

Všeobecná nemocnica Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL, privítala v utorok na svojom prvom verejne prístupnom Dni otvorených dverí (DOD) 450 žiakov a viac ako 100 ľudí zo širokej verejnosti.

DOD, ktorý sa konal v areáli komárňanskej nemocnice, sa zúčastnili aj hospitalizovaní pacienti.  Ako informovala hovorkyňa skupina AGEL Marta Csergeová, podujatie, bolo určené hlavne pre deti z okolitých základných škôl, no na svoje si prišla aj široká verejnosť, ako aj odborníci z oblasti zdravotníctva a farmakológie.

Vedenie nemocnice si pre návštevníkov pripravilo v spolupráci s Dramatickým krúžkom Gymnázia Ľ. J. Šuleka pri MO MS v Komárne alebo „Dramaťákom“ vedeným Jozefom Černekom kultúrny program, v rámci ktorého odzneli známe piesne z muzikálov Sen noci Svätojánskej a Snehulienka a zopár trpaslíkov.

Súčasťou programu bola aj karaoke show, či  klauniáda zo strany Clowndoctors z občianskeho združenia Červený nos.

„Návštevníci si okrem iného mohli bezplatne zmerať krvný tlak, hladinu cukru v krvi, ale aj BMI index. Zvedavci dostali možnosť nakuknúť do sanitky a mohli si vyskúšať aj základné zdravotnícke nástroje, akými sú fonendoskopy, rúška a množstvo ďalších zaujímavých pomôcok,“ dodala hovorkyňa.

Program Dňa otvorených dverí bol okrem širokej verejnosti určený aj odborníkom z oblasti zdravotníctva. „Odborný seminár sme pripravili vďaka aktívnej spolupráci s kolegami farmaceutmi a veríme, že si všetci zúčastnení lekári a farmakológovia prišli na svoje,“ uviedol Rudolf Pelikán, námestník riaditeľa komárňanskej nemocnice pre zdravotnú starostlivosť.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 21. júna 2016 14:46Zdroj vZdravotnictve.sk
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X