Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mobil.jpg
Foto: Pixabay.com
15. novembra 2018 8:45 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Komárňanská nemocnica zaviedla platby prostredníctvom sms správ

Pacienti môžu sms správou zaplatiť zákonom stanovené poplatky na urgente a v jednotlivých ambulanciách

Nemocnica Komárno rozšírila elektronické služby pre pacientov o platby prostredníctvom sms správ.

Pacienti môžu takto zaplatiť zákonom stanovené poplatky na urgente a v jednotlivých ambulanciách.

„S jednotlivými kódmi ambulancií je pacient zoznámený predtým, ako do nich vstúpi. Informácie mu poskytnú i samotní zdravotníci,“ informovala hovorkyňa prevádzkovateľa nemocnice AGEL SK a.s. Alžbeta Sivá. Formou sms možno v nemocnici platiť poplatky do výšky dvadsať eur.

Nie všetci platia

Poplatok za ambulantnú pohotovosť je dve eurá, v prípade hospitalizácie pacient neplatí. Za návštevu urgentu v neopodstatnenom prípade sa platí desať eur.

Oslobodení sú pacienti s úrazmi, okamžite hospitalizovaní či tí, ktorým sa lekári venujú minimálne dve hodiny. Výnimku majú aj tehotné ženy.

Komárňanska nemocnica nedávno avizovala, že pracuje na zavedení a rozšírení online služieb pre pacientov. Dôvodom je stúpajúci záujem o elektronické objednávanie.

Prvé vyšetrenie, na ktoré sa možno objednať cez internet, je mamografia. „Elektronickú komunikáciu však využívajú jednotlivé oddelenia a ambulancie už niekoľko rokov, pacienti vďaka priamym emailovým adresám môžu s lekármi komunikovať aj touto formou z pohodlia domova,“ doplnila Sivá.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X