Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Robert Fico
SITA / Marko Erd
3. februára 2016 17:17 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA, vZdravotnictve.sk

Klinike Kostka pridelil kód Marian Faktor, tvrdí Fico

Predseda vlády upozorňuje, že po kontrole klinike špeciálny kód zobrali. Podľa Faktora však za miliónový zárobok Kostku môže Smer.

Špeciálny kód klinike doktora Pavla Kostku pridelil vtedajší generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Marian Faktor a vtedajší minister zdravotníctva Ivan Uhliarik. Vyhlásil to v stredu na brífingu predseda vlády Robert Fico.

„Prosím, neobviňujte nás z vecí, za ktoré nezodpovedáme a rovnako prosím, razantne vás žiadam, že my sme tejto klinike tento kód zobrali po kontrole,“ povedal Fico. Premiér zároveň jasne povedal, že nie je pacientom spomínanej kliniky.

„Osobitný kód pre medializovanú zdravotnú starostlivosť sme vo VšZP zaviedli na základe odporúčania odboru stratégie. Cieľom tohto testovacieho projektu bolo dosiahnuť lepšie výsledky liečby a znížiť náklady na lieky tým, že sa u jedného poskytovateľa skombinuje poskytovanie rehabilitácie, ortopédie a neurológie,“ uviedol v reakcii Marian Faktor.

Ako dodal, vedenie zmluvu uzatváralo na jasne obmedzený čas so záverom, že bude prehodnotená na základe výsledkov dosiahnutých pri liečbe pacientov.

„Za to, ako sa po predčasnom konci vlády Ivety Radičovej z približne 10 tisíc eur mesačne zazmluvnených výkonov stalo 1,5 milióna eur ročne, zodpovedá iba Smer-SD. Zámer tohto projektu, lepšia zdravotná starostlivosť a úspory na liekoch bol správny, a stojím si za ním. Kam sa pôvodný zámer dostal od jeho spustenia, je už zodpovednosť pána Foraia, pani Zvolenskej, pána Čisláka a pána Vaďuru,“ konštatoval Faktor.

Problém s asistentkou

Televízia Markíza v utorok upozornila, že stanovisko Pavla Kostku má vo vlastnostiach súboru uvedenú inú autorku – Máriu Troškovú. To je meno aj premiérovej asistentky.

Troska.jpg
vZdravotnictve.sk

Premiér vyhlásil, že Klinika Kostka rozposielala mail so stanoviskom do médií aj ďalším organizáciám, teda aj úradu vlády. Na pripomienku, že meno autora s tým nesúvisí, Fico len stručne povedal, že nie je odborník na IT.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X