Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Klinika plastickej chirurgie pôsobí nelegálne, budú o tom informovať viedenskú radnicu

Nastroje_chirurgicke.jpg
Foto: Pixabay.com

V liste z viedenskej radnice píšu, že vo Viedni existuje spoločnosť, ktorá sa snaží sprostredkovať rakúskym klientom operáciu na bratislavskej klinike plastickej chirurgie Adelaise Clinique, informoval predseda BSK Pavol Frešo.

Nelegálna klinika plastickej chirurgie Adelaise Clinique nikdy nepožiadala Bratislavský samosprávny kraj (BSK) o vydanie povolenia na poskytovanie zdravotnej starostlivosti a lekár Yassine Ghazi Abou Ghoneim nemá atestáciu z plastickej chirurgie, čo znamená, že nemôže vykonávať túto činnosť na území Slovenskej republiky. Povedal to na dnešnej tlačovej konferencii riaditeľ Úradu BSK Valerián Potičný s tým, že o týchto skutočnostiach budú informovať viedenskú radnicu, ktorá sa listom obrátila na BSK s otázkou, či klinika plastickej chirurgie má všetky potrebné povolenia, aby mohla poskytovať zdravotnú starostlivosť.

“Z viedenskej radnice sme dostali list, v ktorom píšu, že vo Viedni existuje spoločnosť, ktorá sa snaží sprostredkovať rakúskym klientom operáciu na bratislavskej klinike plastickej chirurgie Adelaise Clinique,“ doplnil Potičného predseda BSK Pavol Frešo.

Lekár tvrdí, že má všetky povolenia

Podľa riaditeľky Odboru zdravotníctva BSK Jany Ježíkovej je list z Viedne veľmi dôležitý, pretože lekár Yassine Ghazi Abou Ghoneim vyhlasuje, že disponuje všetkými platnými povoleniami na území Slovenskej republiky, čo nie je pravda. “Preto znova apelujeme na ľudí, aby používali internetovú stránku kraja www.e-vuc.sk, kde si môžu preveriť každé zdravotnícke zariadenie, ktorému kraj vydal povolenie,“ uzavrela Ježíková.

Klinika Adelaise Clinique poskytovala zdravotnú starostlivosť bez platného povolenia BSK či Ministerstva zdravotníctva SR. Kraj preto voči klinike začal správne konanie a v apríli jej udelil pokutu 22-tisíc eur. Vlani v októbri navyše BSK vydal voči klinike aj predbežné opatrenie zákazu činnosti, ktoré zostáva naďalej v platnosti.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Autor SITADátum 18. októbra 2017 14:40

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...