Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Andrej Kiska
Foto: SITA / Marko Erd
14. decembra 2015 21:20 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Kiska vrátil novelu zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti

Prezident tvrdí, že v novele zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti je nedostatočné rozpočtové krytie a chýba identifikovanie vplyvu na schválený rozpočet verejnej správy.

Prezident SR Andrej Kiska vrátil Národnej rade SR na opätovné prerokovanie novelu zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, ktorá sa zaoberá odmeňovaním zdravotníckych pracovníkov. Prezident SR pri vrátení novely zákona upozornil, že rozpočtové krytie zákona nepovažuje za dostatočné.

Kiska tiež upozornil, že v dôvodovej správe k návrhu zákona chýba identifikovaný vplyv na schválený rozpočet verejnej správy a na kapitolu Ministerstva zdravotníctva SR, ktorá súvisí s úpravou miezd v zdravotníckych zariadeniach ústavnej zdravotnej starostlivosti. Informoval o tom tlačový odbor kancelárie prezidenta SR.

„Vrátenie zákona vytvára priestor na odbornú diskusiu a na opätovné prehodnotenie všetkých aspektov schválenej právnej úpravy tak, aby výsledné riešenie bolo na prospech všetkých zainteresovaných strán,“ komentoval Kiska.

Novela upravuje platové náležitosti sestier, pôrodných asistentiek a ďalších zdravotníckych zamestnancov. So žiadosťou o vrátenie novely zákona Národnej rade sa na Kisku obrátila Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek Slovenská komora fyzioterapeutov, ako aj jednotlivo viaceré sestry, ktoré kritizovali nedostatočný dialóg s Ministerstvom zdravotníctva SR, týkajúci sa ich mzdových požiadaviek. Komora sestier tvrdí, že schválený zákon nevytvára podmienky na prísun nových sestier a pôrodných asistentiek do praxe.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X