Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kiska vrátil novelu zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti

Andrej Kiska
Foto: SITA / Marko Erd

Prezident tvrdí, že v novele zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti je nedostatočné rozpočtové krytie a chýba identifikovanie vplyvu na schválený rozpočet verejnej správy.

Prezident SR Andrej Kiska vrátil Národnej rade SR na opätovné prerokovanie novelu zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, ktorá sa zaoberá odmeňovaním zdravotníckych pracovníkov. Prezident SR pri vrátení novely zákona upozornil, že rozpočtové krytie zákona nepovažuje za dostatočné.

Kiska tiež upozornil, že v dôvodovej správe k návrhu zákona chýba identifikovaný vplyv na schválený rozpočet verejnej správy a na kapitolu Ministerstva zdravotníctva SR, ktorá súvisí s úpravou miezd v zdravotníckych zariadeniach ústavnej zdravotnej starostlivosti. Informoval o tom tlačový odbor kancelárie prezidenta SR.

„Vrátenie zákona vytvára priestor na odbornú diskusiu a na opätovné prehodnotenie všetkých aspektov schválenej právnej úpravy tak, aby výsledné riešenie bolo na prospech všetkých zainteresovaných strán,“ komentoval Kiska.

Novela upravuje platové náležitosti sestier, pôrodných asistentiek a ďalších zdravotníckych zamestnancov. So žiadosťou o vrátenie novely zákona Národnej rade sa na Kisku obrátila Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek Slovenská komora fyzioterapeutov, ako aj jednotlivo viaceré sestry, ktoré kritizovali nedostatočný dialóg s Ministerstvom zdravotníctva SR, týkajúci sa ich mzdových požiadaviek. Komora sestier tvrdí, že schválený zákon nevytvára podmienky na prísun nových sestier a pôrodných asistentiek do praxe.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 14. decembra 2015 21:20Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X