Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kiska víta snahu ministra Druckera riešiť problémy, očakáva však výsledky

Kiska a AOPP
Foto: SITA / Marko Erd

Šéf rezortu zdravotníctva potrebuje podľa prezidenta Andreja Kisku celospoločenskú a politickú podporu.

Prezident SR Andrej Kiska si váži snahu ministra zdravotníctva Tomáša Druckera vyriešiť problémy v zdravotníctve. „Beží už ale dosť dlhá doba, aby sme pomaly mali výsledky. Žiaľ, stále väčšina ľudí na Slovensku nevníma zmeny v zdravotníctve. Podľa prieskumu iba sedem percent našich obyvateľov si myslí, že od zvolenia novej vlády sa v zdravotníctve pohlo niečo k lepšiemu,“ povedal prezident v stredu po stretnutí so zástupcami Asociácie na ochranu práv pacientov (AOPP).

Ako Kiska doplnil, 53 % ľudí si myslí, že od nástupu novej vlády zdravotníctvo išlo k horšiemu. „Zdravotníctvo je pre mňa ako prezidenta absolútnou prioritou,“ povedala hlava štátu.

Dlho neriešený problém

Kiska upozornil, že zdravotníctvo je jedným z dlhodobo neriešených problémov, vďaka ktorému na Slovensku rastie extrémizmus.

Minister zdravotníctva podľa Kisku potrebuje celospoločenskú a politickú podporu. „Potrebujeme skutočne hlbokú diskusiu o tom, čo sa u nás zmení, čo sa zmenilo, čo sa bude meniť, aby ľudia uverili, že tá jeho snaha je opretá o celú našu spoločnosť, a že v reálnom čase dosiahneme aj reálne výsledky,“ povedal prezident.

Kiska so zástupcami AOPP diskutoval nielen o právach pacientov, ale aj o povinnostiach. „Diskutovali sme o tom, že by sme mali viacej myslieť na vlastné zdravie, viac chodiť na preventívne prehliadky. Veľa by sme mali diskutovať o tom, ako je nesmierne dôležité očkovanie, pretože začínajú tu vznikať rôzne fámy proti očkovaniu,“ zhrnul prezident.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 19. apríla 2017 15:43Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...