Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Andrej Kiska
SITA / Robert Tappert
21. augusta 2015 18:10 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Kiska je mimoriadne prekvapený stanoviskom nemocnice

Počas predoperačného vyšetrenia prezidenta Andreja Kisku deň pred hospitalizáciou v Plzni po prvýkrát jeden z lekárov nemocnice, ktorého prezident nikdy pred tým nevidel, nepozná jeho meno a nie je ošetrujúci lekár prezidenta, spomenul možnosť operácie v Ružomberku, uvádza sa v reakcii na stanovisko Nemocnice sv. Michala

Možnosť operácie prezidenta v Ružomberku spomenul po prvýkrát jeden z lekárov nemocnice ministerstva vnútra, ktorého prezident Andrej Kiska nepozná. Vyplýva to z reakcie na stanovisko Nemocnice sv. Michala, ktorú agentúre SITA sprístupnil hovorca prezidenta Roman Krpelan.

Podľa Krpelana prezident v Nemocnici sv. Michala absolvoval dve predoperačné vyšetrenia. Prvé bolo dva týždne pred operáciou, druhé deň pred hospitalizáciou v Plzni. Vtedy „po prvýkrát jeden z lekárov nemocnice, ktorého prezident nikdy pred tým nevidel, nepozná jeho meno a nie je ošetrujúci lekár prezidenta, spomenul možnosť operácie v Ružomberku“.

Po zlyhaní konzervatívnej liečby, ktorú Kiska absolvoval niekoľko mesiacov v nemocnici ministerstva vnútra – Nemocnici Svätého Michala, konzultoval svoj stav aj s lekármi v bratislavskej ružinovskej nemocnici. Následne absolvoval ďalšie diagnostické vyšetrenia v Banskej Bystrici, ktorého výsledky potom odovzdal v nemocnici ministerstva vnútra a konzultoval s MUDr. Jánom Grauzelom, podpredsedom Slovenskej spoločnosti pre artroskopiu.

Ako informuje Krpelan, s odborným názorom doktora Grauzela sa stotožnila nemocnica ministerstva vnútra. Kiskov hovorca takisto pripojil aj citáciu z listu nemocnice ministerstva vnútra – Nemocnice Svätého Michala prezidentovi Andrejovi Kiskovi.

„Na základe odborného posudku MUDr. Jána Grauzela, podpredsedu Slovenskej spoločnosti pre artroskopiu, sa stotožňujeme s doporučeným postupom realizovať výkon na vysokošpecializovanom svetovom pracovisku, kde s podobným typom operácie majú dostatočnú skúsenosť,“ uvádza sa v liste, ktorý podpísal MUDr. Milan Križko, generálny riaditeľ nemocnice Svätého Michala a Alžbeta Roháčková, zástupca generálneho riaditeľa a vedúci lekár interného oddelenia.

„MUDr. Ján Grauzel odporučil nemocnicu v Plzni,“ uvádza sa v reakcii na stanovisko nemocnice ministerstva vnútra. Nemocnica ministerstva vnútra následne zabezpečila všetku potrebnú dokumentáciu pre liečbu v zahraničí. „Nikdy počas niekoľkých mesiacov, kým bol prezident v starostlivosti nemocnice ministerstva vnútra – Nemocnice Svätého Michala, mu nikto nenavrhol operačný zákrok na Slovensku a ani potom, ako sa začala a niekoľko týždňov prebiehala komunikácia s nemocnicou v Plzni. Prezident si váži a nepochybuje o kvalitách slovenských lekárov, počas svojej liečby sa riadil vždy len ich odporúčaniami. Prezident je preto mimoriadne prekvapený stanoviskom Ministerstva vnútra SR,“ píše sa v reakcii.

V stanovisku Nemocnice sv. Michala, ktoré poskytla Andrea Dobiášová z tlačového odboru ministerstva vnútra, sa píše, že „ošetrujúci lekár prezidenta SR Andreja Kisku z Nemocnice sv. Michala v Bratislave odporučil prezidentovi operáciu v Ústrednej vojenskej nemocnici Ružomberok. Rozhodnutie prezidenta dať sa operovať v Plzni bolo jeho osobným rozhodnutím“.

Prezident Andrej Kiska vo štvrtok absolvoval operáciu bedrového kĺbu vo fakultnej nemocnici v Plzni. Táto nemocnica je školiacim centrom pre východnú Európu pre takýto typ operácie. Od roku 2006 vykonávajú približne 150 podobných zákrokov.

Tagy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X