Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Andrej Kiska
SITA / Robert Tappert
21. augusta 2015 18:10 Ostatné od vZdravotnictve.skSITA

Kiska je mimoriadne prekvapený stanoviskom nemocnice

Počas predoperačného vyšetrenia prezidenta Andreja Kisku deň pred hospitalizáciou v Plzni po prvýkrát jeden z lekárov nemocnice, ktorého prezident nikdy pred tým nevidel, nepozná jeho meno a nie je ošetrujúci lekár prezidenta, spomenul možnosť operácie v Ružomberku, uvádza sa v reakcii na stanovisko Nemocnice sv. Michala

Možnosť operácie prezidenta v Ružomberku spomenul po prvýkrát jeden z lekárov nemocnice ministerstva vnútra, ktorého prezident Andrej Kiska nepozná. Vyplýva to z reakcie na stanovisko Nemocnice sv. Michala, ktorú agentúre SITA sprístupnil hovorca prezidenta Roman Krpelan.

Podľa Krpelana prezident v Nemocnici sv. Michala absolvoval dve predoperačné vyšetrenia. Prvé bolo dva týždne pred operáciou, druhé deň pred hospitalizáciou v Plzni. Vtedy „po prvýkrát jeden z lekárov nemocnice, ktorého prezident nikdy pred tým nevidel, nepozná jeho meno a nie je ošetrujúci lekár prezidenta, spomenul možnosť operácie v Ružomberku“.

Po zlyhaní konzervatívnej liečby, ktorú Kiska absolvoval niekoľko mesiacov v nemocnici ministerstva vnútra – Nemocnici Svätého Michala, konzultoval svoj stav aj s lekármi v bratislavskej ružinovskej nemocnici. Následne absolvoval ďalšie diagnostické vyšetrenia v Banskej Bystrici, ktorého výsledky potom odovzdal v nemocnici ministerstva vnútra a konzultoval s MUDr. Jánom Grauzelom, podpredsedom Slovenskej spoločnosti pre artroskopiu.

Ako informuje Krpelan, s odborným názorom doktora Grauzela sa stotožnila nemocnica ministerstva vnútra. Kiskov hovorca takisto pripojil aj citáciu z listu nemocnice ministerstva vnútra – Nemocnice Svätého Michala prezidentovi Andrejovi Kiskovi.

„Na základe odborného posudku MUDr. Jána Grauzela, podpredsedu Slovenskej spoločnosti pre artroskopiu, sa stotožňujeme s doporučeným postupom realizovať výkon na vysokošpecializovanom svetovom pracovisku, kde s podobným typom operácie majú dostatočnú skúsenosť,“ uvádza sa v liste, ktorý podpísal MUDr. Milan Križko, generálny riaditeľ nemocnice Svätého Michala a Alžbeta Roháčková, zástupca generálneho riaditeľa a vedúci lekár interného oddelenia.

„MUDr. Ján Grauzel odporučil nemocnicu v Plzni,“ uvádza sa v reakcii na stanovisko nemocnice ministerstva vnútra. Nemocnica ministerstva vnútra následne zabezpečila všetku potrebnú dokumentáciu pre liečbu v zahraničí. „Nikdy počas niekoľkých mesiacov, kým bol prezident v starostlivosti nemocnice ministerstva vnútra – Nemocnice Svätého Michala, mu nikto nenavrhol operačný zákrok na Slovensku a ani potom, ako sa začala a niekoľko týždňov prebiehala komunikácia s nemocnicou v Plzni. Prezident si váži a nepochybuje o kvalitách slovenských lekárov, počas svojej liečby sa riadil vždy len ich odporúčaniami. Prezident je preto mimoriadne prekvapený stanoviskom Ministerstva vnútra SR,“ píše sa v reakcii.

V stanovisku Nemocnice sv. Michala, ktoré poskytla Andrea Dobiášová z tlačového odboru ministerstva vnútra, sa píše, že „ošetrujúci lekár prezidenta SR Andreja Kisku z Nemocnice sv. Michala v Bratislave odporučil prezidentovi operáciu v Ústrednej vojenskej nemocnici Ružomberok. Rozhodnutie prezidenta dať sa operovať v Plzni bolo jeho osobným rozhodnutím“.

Prezident Andrej Kiska vo štvrtok absolvoval operáciu bedrového kĺbu vo fakultnej nemocnici v Plzni. Táto nemocnica je školiacim centrom pre východnú Európu pre takýto typ operácie. Od roku 2006 vykonávajú približne 150 podobných zákrokov.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X