Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Steto
Foto: Freepik.com
12. apríla 2019 9:29 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Kežmarok vybuduje zdravotné stredisko

Poslanci schválili prijatie bezúročnej návratnej finančnej výpomoci od štátu vo výške 3,5 milióna eur

Na utorkovom mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva v Kežmarku poslanci schválili prijatie bezúročnej návratnej finančnej výpomoci z ministerstva financií  vo výške 3,5 milióna eur. Dva milióny eur mesto použije na dobudovanie zimného štadióna a na vybudovanie Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti použije 1,5 milióna eur.

Mesto Kežmarok oslovilo Ministerstvo financií SR o poskytnutie finančnej výpomoci zo štátnych finančných aktív na realizáciu vyššie uvedených investičných akcií. Peniaze od štátu by mali prísť do Kežmarku do 30. apríla. Poslanci na mimoriadnom zasadnutí schválili aj výšku splátok na obdobie desiatich rokov.

Aktuálne úverové zaťaženie mesta k 1. aprílu tohto roka je 127 513 eur, ktoré mesto plánuje splatiť do konca tohto roka. Po utorkovom zastupiteľstve pribudne i povinnosť vrátiť finančnú výpomoc 3,5 milióna eur. Celková úverová zaťaženosť mesta bude predstavovať 23,6 percenta bežných príjmov predchádzajúceho rozpočtového roka.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X