Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nadacia krizovatka venovala komarnanskej nemocnici desat novych monitorov dychu 1.jpg
Foto: AGEL
7. decembra 2018 8:39 Zdravotnícke zariadenia od vpavZdravotnictve.sk

Každú novorodeneckú postieľku v komárňanskej nemocnici stráži monitor dychu

Nemocnica Komárno, člen skupiny AGEL, spolupracuje na projekte Nadácie Križovatka „Mamička dýcham“. Skupina o tom informovala v tlačovej správe.

Vďaka desiatim novým monitorom v celkovej hodnote 990 eur budú sledované všetky detské postieľky pre novorodencov v zdravotníckom zariadení.

,,Veľmi si vážime podpory Nadácie Križovatka a jej partnerov, že nezabúdajú na prevenciu, ktorá môže zachrániť život najmenším deťom narodeným v komárňanskej pôrodnici,“ uviedol riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška. Verí, že je to jeden z aktívnych krokov, ako zvyšovať kvalitu starostlivosti na novorodeneckom oddelení.

Monitor môže dieťa zachrániť

Komárňanská nemocnica dennodenne využíva monitory dychu, ktoré sledujú a rozoznávajú poruchy dýchania. Ak sa dýchanie zastaví na viac ako 20 sekúnd alebo sa frekvencia dychu zníži pod hranicu 10 dychov za 1 minútu, začne zvuková a svetelná signalizácia monitoru.

Sám o sebe monitor dychu síce nedokáže zamedziť vzniku respiračných problémov novorodencov, pripomenie však problém, čím sa môže dieťa zachrániť.

Monitory pomáhajú zdravotníkom a rodičom pri syndróme náhleho a neočakávaného úmrtia dojčiat v prvom roku života.

Syndróm sa však väčšinou prejaví u deti do šiesteho mesiaca života. Najčastejšie k nešťastiu dochádza počas spánku.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Remifentanil1.jpg