Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kaščák je opäť primárom trenčianskej pôrodnice

Operacia_modra.jpg
Pixabay.com

Odvolanie lekára spustilo vlnu kritiky odborníkov aj mamičiek, ktoré vyzbierali za jeho návrat vyše 10-tisíc podpisov

Fakultná nemocnica v Trenčíne lekára Petra Kaščáka dnes opätovne vymenovala za primára gynekologicko-pôrodníckej kliniky. Kaščáka odvolali pred tromi mesiacmi za to, že dovolil kapele Karpatské chrbáty natočiť v operačnej sále klip s názvom Žlčníkový záchvat. Po celom Slovensku sa následne spustila vlna kritiky, petíciu za návrat primára podpísalo vyše 10-tisíc ľudí.

Kaščák pracuje v trenčianskej nemocnici vyše 20 rokov, posledných šesť rokov ako primár. Za jeho éry vyhlásili trenčiansku pôrodnicu dvakrát ako najlepšiu na Slovensku.

Celá kauza sa začala v júli. Trenčiansky lekár, bývalý poslanec za Smer-SD v mestskom zastupiteľstve a súčasný riaditeľ nemocnice Stanislav Pastva Kaščáka odvolal za natáčanie videoklipu v operačnej sále nemocnice, v ktorom si Kaščák aj zahral. Primár je zároveň členom skupiny Bez ladu a skladu a so spevákom Branislavom Jobusom z Karpatských chrbátov sa pozná vyše 30 rokov.

“Iný výsledok ako to, že sa nám vráti späť, sme ani nečakali. Jeho odvolanie bola chyba a nemanažérske rozhodnutie, čoho je znovuvymenovanie jasným dôkazom. Ďakujeme za podporu tisícom ľudí, ktorí sa k nám pridali,” uviedla Monika Faltínková z petičného výboru za podporu Kaščáka.

Kaščáka sa po odvolaní zastali lekárski odborári aj zamestnanci nemocnice. “Teší ma podpora kolegov z celého Slovenska. Najviac si vážim podporu mojich zamestnancov. Naďalej som presvedčený, že nakrúcanie videoklipu bolo len účelové rozhodnutie na moje odvolanie. Naším poslaním je vykonávať medicínu a iste pochopíte, že to nie je príjemná situácia,” povedal ešte v lete k situácii Kaščák.

Kaščáka sa okamžite zastal trenčiansky primátor Richard Rybníček. Vyhlásil, že išlo o politickú hru a o odvolaní rozhodol priamo minister zdravotníctva Viliam Čislák (Smer-SD). Rozhodnutím podľa jeho slov ohrozil medicínsku kvalitu pôrodnice a ponížil Trenčanov. Ministerstvo vtedy uviedlo, že s odvolaním súhlasí.

Nemocnica v dnešnom vyhlásení uviedla, že do výberového konania na post primára sa prihlásil len Kaščák, splnil predpoklady a Pastvom bol opätovne menovaný za primára. V inom prípade hrozilo, že by Kaščák z Trenčína odišiel, pretože mal už konkrétne ponuky z Čiech. Trenčianska nemocnica by tak prišla o ďalšieho odborníka.

Pred tromi rokmi pre spory s vedením nemocnice odišiel primár psychiatrickej kliniky Jozef Hašto.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 23. októbra 2015 10:45Zdroj SITA
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...