Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ÚDZS
Foto: SITA / Tomáš Benedikovič
18. novembra 2016 13:52 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Kandidáti za opozíciu v orgánoch ÚDZS sú známi

Podpredsedníčkou dozornej rady má byť Iveta Pospíšilová, členom správnej rady Dušan Doliak.

Nominácie za parlamentnú opozíciu do orgánov Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) sú známe. Vyplýva to z dvoch nezaradených materiálov na rokovanie vlády.

Na poste podpredsedu Dozornej rady ÚDZS by mala skončiť Ľubomíra Romanová, pričom nahradiť by ju mala Iveta Pospíšilová. Dozorná rada ÚDZS má podľa zákona o zdravotných poisťovniach päť členov, ktorými sú predseda, podpredseda dozornej rady a ďalší traja členovia dozornej rady. Volí a odvoláva ich parlament na návrh vlády.

V Správnej rade ÚDZS by mala skončiť Marta Hájková, ktorá sa písomne vzdala funkcie k 30. novembru. Od 1. decembra by ju mal vystriedať kandidát za opozíciu, Dušan Doliak. Podľa zákona o zdravotných poisťovniach členov Správnej rady ÚDZS vymenúva a odvoláva vláda na návrh ministra zdravotníctva.

Zastúpenie opozície v orgánoch ÚDZS vychádza z cieľov vytýčených v Programovom vyhlásení vlády v časti zdravotníctvo. Ako uviedlo v materiáli ministerstvo zdravotníctva, šéf rezortu Tomáš Drucker oslovil najväčšiu parlamentnú opozičnú stranu listom so žiadosťou o zaslanie spoločných kandidátov za opozíciu.

Predseda opozičnej strany SaS Richard Sulík tak urobil listom z 27. októbra, po spoločnej dohode strán.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X