Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ruky_umyvanie.jpg
Foto: Pixabay.com
3. mája 2016 15:40 Ostatné od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Kampaň k umývaniu rúk podporí aj konferencia

Nemocnica Zvolen, člen skupiny Agel, sa už po šiestykrát pripojí k projektu Svetovej zdravotníckej organizácie „Umývaj si ruky – zachrániš život“. V tomto roku je novinkou I. celoslovenská vedecká konferencia, ktorá je určená pre odbornú verejnosť. Informovala o tom hovorkyňa Agelu Marta Csergeová.

Konferencia, organizovaná Nemocnicou Zvolen v spolupráci s regionálnou komorou sestier a pôrodných asistentiek a regionálnou komorou medicínsko- technických pracovníkov, s názvom Hygienické zabezpečenie rúk, súčasť bezpečnej hospitalizácie pacienta, sa uskutoční 4. mája vo Zvolene pod záštitou primátorky Mesta Zvolen a riaditeľa Nemocnice Zvolen.

Pre širokú verejnosť je už tradične určená akcia vo štvrtok 5. mája od 9:00 do 13:00 na prízemí polikliniky, kde si všetci budú môcť vyskúšať a overiť techniku správneho umývania rúk.

Medzi škôlkarmi je obľúbená aj postavička Minka Špinka, ktorý chodieva vyrozprávať svoj príbeh a s tým naučiť aj najmenšie deti, ako si správne umyť ruky.

Zvolenská nemocnica opäť pri príležitosti Dňa hygieny rúk predstaví svoj dobre fungujúci model hygienicko-epidemiologického režimu, pomocou ktorého svojim pacientom zaisťuje bezpečnú hospitalizáciu.

Ako uviedol riaditeľ nemocnice Jozef Botka, Nemocnica Zvolen investovala nemalé prostriedky do rozsiahleho moderného projektu zavedenia hygienicko-epidemiologického režimu, ktorý beží v nemocnici už viac ako päť rokov.  Jeho súčasťou je aj vybavenie oddelení kvalitnou dezinfekciou a účinným programom prevencie nozokomiálnych nákaz.

„Je to však investícia do bezpečnosti pacientov, zamestnancov a tiež nám prináša úsporu financií vynaložených na drahé antibiotiká, takže sa v konečnom výsledku mnohonásobne vráti. Preto chceme podporovať podobné projekty a vzdelávanie v tomto smere je pre nás kľúčové,“ doplnil Botka.

Štvrtková akcia „Deň hygieny rúk“ je určená pre širokú verejnosť, študentov a ambulantných pacientov. Či techniku správneho umytia rúk skutočne zvládli, si budú môcť záujemcovia ihneď overiť pod špeciálnou UV lampou, kde sa nesprávne umyté miesta jasne zviditeľnia.

V ďalších dňoch, až do konca júna, bude navštevovať vybrané škôlky Minko Špinko, ktorý deťom názorne vysvetlí postup, cieľ a význam správneho a pravidelného umývania rúk.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X