Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dieta_more.jpg
Pixabay.com
2. júna 2016 10:32 Farmácia od vZdravotnictve.skvZdravotnictve.sk

Kampaň o cestovaní s deťmi spúšťa Dr. Max

Lekárne sa čoraz viac aktivizujú vo svojej poradenskej a osvetovej činnosti. Po marcovej kampani zameranej na prevenciu cukrovky sa sieť lekární Dr. Max tentoraz zameria na starostlivosť o deti a novorodencov.

Lekárne Dr.Max pripravili začiatkom júna na takmer 230 miestach po celom Slovensku špeciálny týždeň zameraný na bezplatné odborné poradenstvo pod názvom „Poraďte sa s nami do leta pred šťastnou cestou do sveta!“

Počas piatich dní od 6. – 10. júna sa budú môcť rodičia prísť do lekární poradiť o témach, ako sú tráviace ťažkosti detí a novorodencov, mliečna výživa, slnečná ochrana a ďalšie „detské témy“ so zameraním na cestovanie a leto. Špeciálne vyškolený personál  lekárne na základe krátkeho dotazníka poskytne rodičom poradenstvo v oblastiach, ktoré sa ich budú  najviac týkať, alebo ich budú zaujímať.

Cieľom kampane je upriamiť pozornosť rodičov na správnu starostlivosť u detí a novorodencov a používanie overených zdrojov odborných informácií. Jej zameranie vzniklo na základe online prieskumu, ktorý Dr.Max realizoval počas marca na vzorke takmer 600 mamičiek, ktoré si ako preferovanú oblasť pre poradenstvo v lekárni ohľadom detí zvolili práve správnu starostlivosť.

Preventívny program bol pripravený v spolupráci s odborníkmi a pediatrami – gastroenterológmi. Tí počas niekoľkých mesiacov školili personál lekární Dr.Max ohľadom problematiky starostlivosti prostredníctvom e-learningu, vzdelávacích akcií akreditovaných Slovenskou lekárnickou komorou a Slovenskou komorou medicínsko-technických pracovníkov a taktiež prostredníctvom praktických školení priamo na lekárňach.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X