Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kalavská
Foto: SITA / Diana Černáková
21. marca 2018 17:36 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Kalavská chce dokončiť začaté projekty

Na otázku, či má strach z niečoho v novej funkcii, reagovala, že zo všetkého, najviac však z toho, či naplní očakávania.

Kandidátka na ministerku zdravotníctva Andrea Kalavská sa bude snažiť dotiahnuť rozpracované projekty. Ako povedala novinárom po prijatí u prezidenta SR Andreja Kisku, mala veľké problémy prijať nomináciu. Upozornila, že je lekárka a nikdy nemala politické ambície.

Na otázku, či má strach z niečoho v novej funkcii, reagovala, že zo všetkého, najviac však z toho, či naplní očakávania.

„Uverila som projektom, ktoré sú na ministerstve zdravotníctva, je tam úžasný tím, ktorý, myslím si, že dokáže niečo zmeniť. Dovolím si povedať, že niektoré zmeny sú už viditeľné, a preto, aj keď veľmi nerada, alebo teda s veľkou pokorou prijímam tento post,“ povedala Kalavská.

Ráž ostáva na ministerstve

Neúspešný kandidát na ministra vnútra, v súčasnosti vedúci služobného úradu ministerstva zdravotníctva Jozef Ráž ml. zostáva podľa Kalavskej na ministerstve.

„Je to človek, ktorý je podľa mňa veľmi múdry, schopný, pracovitý a ktorý dokáže pomôcť slovenskému zdravotníctvu. Ja si svoje pôsobenie na tomto ministerstve neviem, alebo nechcem bez neho predstaviť,“ poznamenala Kalavská.

Kandidátka na šéfku rezortu zdravotníctva rešpektuje kritiku zo strany Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek aj Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek. „Ľudsky mi je to trochu ľúto, lebo som sa snažila v mnohých veciach, ale budem sa snažiť ešte viac,“ uzavrela Kalavská.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X