Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Preukazy_zdrav
Foto: vZdravotnictve.sk
25. apríla 2016 10:46 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Kabinet súhlasil s posunom vydávania preukazov s čipom

Ministri k právnej úprave schválili aj skrátené legislatívne konanie. 

Zdravotné preukazy s elektronickým čipom by mali poisťovne doručiť poistencom do konca budúceho roka. Predpokladá to z novela zákona o zdravotnom poistení a poisťovníctve, ktorú v pondelok odobrila Vláda SR na svojom mimoriadnom rokovaní. K právnej úprave schválil kabinet skrátené legislatívne konanie.

Zmeniť by sa mal aj termín povinnosti vytvárania a zasielania elektronických zdravotných záznamov do elektronickej zdravotnej knižky osoby. Novelu vypracovalo Ministerstvo zdravotníctva SR ako iniciatívny návrh.

Rezort argumentoval odporúčaním Najvyššieho kontrolného úradu SR (NKÚ). Úrad totiž pri kontrole objavil závažné pochybenia pri zavádzaní elektronizácie zdravotníctva.

Ministerstvo konštatovalo, že po zisteniach NKÚ, ktorý spochybnil platnosť dodatkov č. 2 a č. 3 k zmluve o dielo na realizáciu elektronických služieb zdravotníctva, je nevyhnutný právny audit zmlúv a ich dodatkov.

„V prípade určenia neplatnosti zmlúv, respektíve ich dodatkov, bude potrebné k vzniknutej situácii zaujať stanovisko. Toto rozhodnutie bude mať za následok výrazný časový posun celého projektu, ktorý bude mať dopad na plánované termíny,“ dodal rezort zdravotníctva.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X