Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Levoca_reko.jpg
Agel
22. októbra 2015 14:03 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

Interné oddelenie nemocnice Levoča je po rekonštrukcii

Nemocnica plánuje obnoviť aj chirurgiu, vybudovať centrálny príjem i zakúpiť prístroj magnetickej rezonancie

Všeobecná nemocnica s poliklinikou v Levoči má za sebou renováciu ambulancií na internom oddelení. „Celá rekonštrukcia stála 55-tisíc, financovali sme to z vlastných zdrojov,“ informoval riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Podľa jeho slov tak pacienti získajú v modernizovaných priestoroch väčší komfort pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Vďaka organizácii pacienta by sa rovnako mala skrátiť aj doba čakania na vyšetrenie a zamestnanci by mali získať lepší prehľad o pohybe pacientov.

Interné oddelenie bolo rekonštruované v dvoch fázach, začalo sa v apríli, pričom sa pracovalo za plnej prevádzky. Renováciou v prvej etape prešli štyri ambulancie vrátane miestnosti pre sestry a čakáreň pre pacientov. V rámci modernizácie bol podľa Jašku v miestnostiach znížený strop a priestory sa vymaľovali.

Interné oddelenie je výnimočné dostupnosťou služieb, pretože v budove sídlia špecializované ambulancie, ako je všeobecná interná, kardiologická, diabetologická ambulancia a ambulancia funkčnej diagnostiky. Súčasne sa v budove nachádza i Hematologicko-transfúzne oddelenie a Oddelenie klinickej biochémie.

Kompletnou renováciou prešla prvá časť prízemia Interného pavilónu, kde boli vymenené podlahy, okná, svietidlá. Zakúpený bol celkom nový nábytok, ako do čakární, tak i do všetkých ambulancií, kde došlo k dispozičným zmenám,“ uviedol riaditeľ nemocnice. Pacienti v čakárňach sa najnovšie môžu pripojiť aj na internet prostredníctvom Wi-Fi služby.

Prízemie Interného pavilónu, v ktorom sa nachádza šesť ambulancií, denne navštívi 140 až 150 pacientov. Podľa primárky oddelenia Márie Orolínovej sa renováciou podarilo vytvoriť príjemné prostredie, priestory označila ich za pohodlné. Rovnako ocenila väčší komfort pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti.

Lekári v ambulanciách vyšetrujú pacientov s internými chorobami nielen zo spádovej oblasti, ale aj z iného spádového územia, a tiež pacientov preložených z iných oddelení nemocnice.

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča plánuje do budúcna aj ďalšie novinky. „Našim poslaním je poskytovať zdravotnú starostlivosť obyvateľom regiónu Spiš i širšieho okolia na úrovni súčasných poznatkov vedy a medicíny. Sme aktívni v rámci prevencie, diagnostiky ako i rehabilitácie, čo prispieva ku kvalite života obyvateľov,“ povedal Jaška.

Podľa jeho slov čaká v roku 2016 nemocnicu obnova na chirurgii, a to v rámci operatívy. „Ideme kupovať laparoskopickú vežu na transanálne operácie, ktoré tu v rámci regiónu Tatry – Spiš nie sú, kupujeme dva nové USG prístroje. Čaká nás aj očné CT, očný tomograf, potrebujeme zlepšiť prístrojové vybavenie očným ambulanciám,“ uviedol riaditeľ nemocnice.

Ďalšou výzvou je podľa neho vybudovanie centrálneho príjmu, financie na to sa chce nemocnica pokúsiť získať z eurofondov. Medzi ďalšími zariadeniami, ktoré by chcela nemocnica zakúpiť už v najbližšom období, je aj prístroj magnetickej rezonancie.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X