Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Interná ambulancia v nemocnici Zvolen je už v nových priestoroch

Agel_intern_zv.jpg
Foto: AGEL SK

Nemocnica vo Zvolene, ktorá patrí do skupiny AGEL, presťahovala vyhľadávanú internú ambulanciu do nových priestorov. Ambulancia aj čakáreň sú väčšie a svetlejšie, takže pacientom a personálu poskytnú väčšie pohodlie.

V nemocnici bola doteraz interná ambulancia v priestoroch polikliniky na druhom poschodí.

„Nakoľko je ambulancia príliš vyťažená, priestory pre pacientov a sestričky už boli stiesnené, čakáreň bola na chodbe, s malým počtom miest na sedenie a bez prístupu denného svetla,“ vysvetlil riaditeľ zvolenskej nemocnice Jozef Botka.

Nové priestory sa nachádzajú na prvom poschodí, sú svetlé, priestranné, novo vymaľované a s novým nábytkom.

Zlepšia komfort pacientov i personálu

„Rozhodli sme sa pre tento krok, aby sme zvýšili komfort pre pacientov, ako aj pre zlepšenie pracovných podmienok lekára a sestričiek pracujúcich v ambulancii,“ dodal Botka.

Ambulancia vyšetruje predovšetkým pacientov s internými problémami, ktorí tu absolvujú kontrolné vyšetrenia po hospitalizácii, ale aj predoperačné vyšetrenia. Mesačne sa v tejto ambulancii urobí takmer 1 000 vyšetrení.

Nemocnica vo Zvolene pokračuje v roku 2017 v rekonštrukciách a zlepšovaní služieb pre pacientov. V uplynulom roku v nemocnici dokončili rekonštrukciu prízemia chirurgického pavilónu a začali s rekonštrukciou druhej časti tretieho poschodia chirurgického pavilónu.

Nové priestory získala gynekologická ambulancia a tiež pracovisko Lekárskej služby prvej pomoci pre dospelých.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
Dátum 17. februára 2017 9:00

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...