Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wc.jpg
Foto: Pixabay.com
15. júna 2018 10:15 Zdravotníctvo od vZdravotnictve.skSITA

Inkontinencia si zaslúži štandardy zdravotnej starostlivosti, vravia odborníci

Pre efektívne nastavenie starostlivosti o pacientov a pre zachovanie čo najvyššej kvality života je podľa odborníkov nevyhnutné definovanie samostatných štandardov pre oblasť inkontinencie.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR pracuje na štandardizovaných diagnostických a terapeutických postupoch, vrátane oblasti ošetrovateľstva a dlhodobej zdravotnej starostlivosti.

Odborná verejnosť sa zhodla na tom, že pre efektívne nastavenie starostlivosti o pacientov a pre zachovanie čo najvyššej kvality života je nevyhnutné definovanie samostatných štandardov pre oblasť inkontinencie (samovoľný únik moču).

Uviedli to odborníci na brífingu po diskusii za okrúhlym stolom v Bratislave.

400 miliónov ľudí, bude ich viac

„Medzinárodná štúdia z Ríma po prvýkrát komplexne vymedzila kritériá, ktoré môžu byť pre nás veľkým prínosom pri definovaní štandardov v oblasti inkontinencie na Slovensku. Stanovením a zavedením diagnostických a terapeutických štandardov starostlivosti prispejeme nielen k zlepšeniu starostlivosti o pacientov s týmto chronickým ochorením, ale predovšetkým k zlepšeniu ich kvality života,“ uviedla riaditeľka prevádzky Ošetrovateľského centra a Sociálneho zariadenia Slnečný dom v Humennom Alena Mochnáčová.

Odborníci konštatovali, že inkontinencia postihuje v súčasnosti viac ako 400 miliónov ľudí po celom svete. Súvisí najmä so starnutím populácie a v priebehu necelých 50 rokov bude patriť medzi najrozšírenejšie chronické problémy u nás.

Podľa prognostického ústavu Slovenskej akadémie vied budú totiž Slováci v dôsledku trendov v pôrodnosti a dožívania sa vyššieho veku starnúť najintenzívnejšie zo všetkých krajín EÚ.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X