Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ekg_monitor.jpg
Foto: Morguefile.com
5. septembra 2016 16:05 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA

V Hornooravskej nemocnici otvorili novú JIS

Rekonštrukcia priestorov si vyžiadala 909 tisíc eur, z toho takmer 196 tisíc eur išlo na prístrojovú techniku

V Hornooravskej nemocnici s poliklinikou (HNsP) v Trstenej dnes otvorili novú Jednotku intenzívnej starostlivosti (JIS) oddelenia vnútorného lekárstva.

„Od roku 2003, keď kraj v rámci delimitácie prevzal regionálne nemocnice od štátu s veľkým modernizačným dlhom, sme do Hornooravskej nemocnice vložili investície vo výške tri milióny eur,“ konštatoval pri otvorení predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár.

Podľa jeho slov boli v priestoroch JIS kompletne vymenené všetky podlahy, okná i dvere, rozvody, kraj zakúpil osem nových polohovateľných lôžok a pribudli tiež špeciálne požiarne dvere so zasklenými stenami.

„Financovali sme tak rekonštrukciu v hodnote takmer 909-tisíc eur. Z toho 195 900 eur išlo na prístrojovú techniku, ktorá spĺňa prísne európske štandardy,“ dodal Blanár.

Vybudujú aj nový urgent

Spádová oblasť nemocnice zahŕňa okrem okresu Tvrdošín aj časť okresu Námestovo a predstavuje približne 65 tisíc obyvateľov.

Podľa riaditeľky HNsP Eleonóry Kadlečíkovej nemocnica získala certifikát kvality a medzi prvými tiež začala využívať eurofondy. „Poskytujeme zdravotnú starostlivosť na 272 lôžkach. Najbližšie nám pribudne nový urgentný príjem a zaradíme sa tak medzi centrá komplexnej akútnej zdravotnej starostlivosti na Slovensku,“ dodala.

Urgentné príjmy začal ŽSK budovať vo všetkých krajských nemocniciach v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Dolnom Kubíne i Trstenej. Približne tri milióny eur umožnia vznik nových jednotiek úrazovej starostlivosti, všeobecnej urgentnej starostlivosti, odborných ambulancií a ďalších nevyhnutných priestorov.

Tagy

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

X